Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇÖP SORUNUNA KÖKLÜ ÇÖZÜM

NEVŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇÖP SORUNUNA KÖKLÜ ÇÖZÜM

cop

Nevşehir Belediyesi daha hijyenik ve modern çöp toplama sistemini, yeraltı çöp konteynerleri ile hayata geçiriyor. Nevşehir’in ilk yeraltı mantar ataçmanlı çöp konteyneri Valilik kavşağındaki  alana yerleştirildi.

Nevşehir’de çöp toplama çalışmalarının daha hijyenik ve modern bir konumda yerine getirmek amacıyla çalışmalar yapan Nevşehir Belediyesi ,  mantar ataçmanlı çöp konteyneri montajlarına başlandı.

Nevşehir Valiliği Kavşağı’nda bu çalışmalar öncesinde,  kazı alanında elektrik, doğalgaz, fiber optik, kanalizasyon ve içme suyu hattı bulunup bulunmadığının belirlenmesi amacıyla jeo radar cihazı yardımıyla araştırma yapıldı.

Jeo radarın incelemesinin ardından başlatılan kazı çalışmaları kısa sürede tamamlandı ve mantar ataçmanlı çöp konteyneri bu alana monte edildi.

Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde gerçekleştirilecek mantar ataçmanlı çöp konteyneri  uygulaması ile çöplerden kaynaklı bir kirliliğin yaşanmaması planlanıyor.

Yeraltındaki konteynerin kullanımı ile görsel kirliliğin ortadan kalkmasının yanı sıra, konteynır doluluk ve boşaltma sürelerinde de zaman kazanımı sağlanmış olacak.

Nevşehir Belediyesi  şehir merkezinin farklı alanlarına,  toplam   5 metreküplük depolama alanına sahip 270 adet mantar ataçmanlı çöp konteyneri yerleştirecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ