NEVŞEHİR BELEDİYESİNDEN TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ ŞEHRİN HER KÖŞESİNDE

NEVŞEHİR BELEDİYESİNDEN TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ ŞEHRİN HER KÖŞESİNDE

Nevşehir Belediyesi, hafta sonu yaklaşık 300 kişilik bir ekiple sanayi sitesinde temizlik ve bakım çalışması yaptı. Pazar günü sabah erken saatlerde başlayan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Şehrimizin her noktasını temizlemeye, güzelleştirmeye devam ediyoruz. Her şey Nevşehir için.” dedi.

Daha temiz bir Nevşehir için göreve geldiği günden bu yana yoğun çalışmalar gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ın talimatıyla kolları sıvayan belediye ekipleri, Yeni ve Lale Sanayi Sitesi’nde iş makineleri ve 300 personelin katılımıyla yoğun bir temizlik ve bakım çalışması yaptı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin görev aldığı çalışmalar kapsamında, yollar ve blok araları ile birlikte yeşil alanlar temizlendi. Sanayi sitesi içerisinde ayrıca Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince yol bakım ve onarım çalışması da yapıldı.

Beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Nafiz Dirikoç ve Furkan Feralan ile birlikte pazar sabah erken saatlerde başlayan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Savran, görevli personellere kolaylıklar diledi. Savran, “Pazar sabahı yaklaşık 300 personelimizle sahadayız. Sanayimize genel bir bakım ve temizlik çalışması yapıyoruz. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yollardaki bakım ve onarım işlerini yapıyor, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz ise blok aralarında, yollarda ve yeşil alanlarda temizlik ve bakım çalışması yapıyor. Nevşehir için, şehrimizin her noktasını temizlemeye, güzelleştirmeye devam ediyoruz. Her şey Nevşehir için.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Mustafa Şibik dedi ki:

  Avanos Belediyesi Meclisi hazır toplamışken;Yukarı mahalle 154. sokağın konumunuda masada görüşülmelidir.
  Çünkü duvarda çakılı olan “154.Sokak” parsellenmiş arsalardan geçmektedir.
  Hani akıl vermek gibi olmasın da;sokak girişinde bulunan Yaşar Alp’e ait ev; girişi çıkışı olmayan bir konumdadır.Hiç olmazsa:Belediye Fenişleri Çıkmaz sokak olarak giriş sağlayabilir.
  Senelerdir süre gelen bu işgüzarlığa bir son verilirse hepimiz seviniriz.
  Avanos Belediyesi’e olan güvencimiz sarsılmamış olur.

 2. Mustafa Şibik dedi ki:

  Genel Seçimlere az kaldı.Seçmenden oy dilenme,olmayacak vaadlerde bulunmaya ramak kaldı.
  Vatandaşın kapısını ürkek ,ürkek çalmağa gittiğinizde,dudaklarınız titreyerek “Biz yıllarca meşin koltuğu ısıtmakla zaman geçirdik.Bize bir dönem daha imkan tanıyınız?”diyebilecek yüzü bulabilecekmisiniz?
  Avanos’un kaldırıma döşenen taşlar,mezar taşları misali ayaklanmış.
  Mesuliyetsiz,sorumsuz,Motorsiklet sürücüleri,yayalara korku saçıyor.
  Bisiklet sürücülerine ayrılan yollara,sorumsuz,bilinçsiz kişiler park ediyorlar.
  Irmak sahilleri,yine başka bir bir dert.
  Piknik kültüründen yoksun guruplar,halısını,kilimini,cadırını,çekirdeğini alıp gelmiş.
  Tarihi Rıhtım,kenarlarında,mangal yakanlar….
  Pislik içerisinde,yan gelip yayılanlar….
  Vazife aşkından anlaşılan nedir sizlerce?
  Bir zahmet edipte,kontrol mahiyetinde,yerinde tesbit etmek gerekmez mi?

BİR YORUM YAZ