Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğünden “100.Yılda 100 Yer, 100 Öğrenci Projesi”

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğünden “100.Yılda 100 Yer, 100 Öğrenci Projesi”

Türkiye Yüzyılını eğitimin yüzyılı olarak değerlendirip Milli Eğitim Bakanlığının eğitim hedefleri doğrultusunda İlimizde eğitimin kalitesini her yönüyle artırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Nevşehir Valiliği  himayelerinde “Maarif50” çatı projesi başlatıldı.

Bu kapsamda  il merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak ilk faaliyeti yapılan “100. Yılda 100 Yer, 100 Öğrenci”projesi ile öğrencilere yaşadıkları yerdeki milli, ahlaki, insani, manevi, akademik, idari, dini, sanatsal, turistik, tarihi, kültürel miras unsurlarının tanıtılması suretiyle, sosyal ve kültürel yönlerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Nevşehir Valiliğimiz uhdesinde yürütülen projemizin paydaşları; İlçe Kaymakamlıkları, İl, İlçe ve Belde Belediyeleri, İl Özel İdaresi, Nevşehir İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Nevşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Nevşehir Rehberler Odası ve Türk Kızılay Nevşehir Şubesi’dir.

Nevşehir Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin ilk faaliyeti Vali Yardımcısı Haluk SEZEN, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, Müze Müdürü Gökhan MASKAR, Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Özay ONUR ve Şube Müdürü Feyyaz SOLAK’ın katılımlarıyla Boğaz Şehit Murat Ateş Ortaokulu, İcik Şehit Ali Türk Ortaokulu, Özyayla Ortaokulu ve Göreme Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri ile Göreme Açık Hava Müzesinde gerçekleştirildi. Nevşehir Rehberler Odası Başkanı  Özay ONUR ile Göreme Açık Hava Müzesini gezen öğrencilere etkinlik sonunda Müdürlük ve Nevşehir Kızılay Şubesi iş birliği ile ikramda bulunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ