Kapadokya Ekonomi Toplantıları VIII Yapıldı

Kapadokya Ekonomi Toplantıları VIII Yapıldı

Kapadokya Üniversitesi, Kapadokya Turizmi Veri İşleme, Yenilik ve Proje Esaslı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Kapadokya Ekonomi Toplantıları, ‘Başdere Merkezli 10 Köyün Sürdürülebilir ve Turizm Odaklı Kırsal Kalkınma Potansiyelinin Tartışılması’ başlığı altında yapıldı.

 

Toplantıya, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Rıfat Yıldız, Prof. Dr. İskender Öksüz, Prof. Dr. Aydın Tunçbilek, Doç. Dr. Hale Kozlu, Doç. Dr. Akın İ. Özen, Dr. Öğr. Üyesi Bülent D. Çadırcı, Dr. Öğr. Üyesi Hande Eren, Dr. Öğr. Üyesi Merve Altundal Öncü, Dr. Öğr. Üyesi İsmet Güney, Dr. Öğr. Üyesi Gözde Sunman, Coğ. Öğr. Kazım Demircan, Zir. Müh. Cengiz Tezcan ve Akın Bayrak katıldı.

 

 

Toplantıda, “Kırsal Turizmde İleri-Geri Bağlantılar ve Etkileri”, “Kırsal Mimari Mirasın Korunmasında Turizm Odaklı Sürdürülebilir Kalkınma Yaklaşımları”, “Başdere Merkezli 10 Köyün Genel Coğrafi Görünümü” gibi dokuz başlığın konuşulduğu toplantıda davetli araştırmacıların dört ayda hazırladıkları bilimsel çalışmaları tartışmaya sunuldu. Yaklaşık iki yüz sayfadan oluşacak araştırmalar ekleriyle ve dijital olarak yayınlanarak Kapadokya Üniversitsi bilimsel yayınlar listesinde yerini alacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ