ÇOCUK YAŞTA EVLİLİKLERİN ÖNLENMESİ PROJESİ: NEVŞEHİR MODELİ KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI

ÇOCUK YAŞTA EVLİLİKLERİN ÖNLENMESİ PROJESİ: NEVŞEHİR MODELİ KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI

çocuk

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın eşi Songül Aktaş, Başkent Üniversitesi Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu işbirliğinde yürütülen “Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Projesi: Nevşehir Modeli Kapanış Toplantısı” na katıldı.

Başkent Üniversitesi Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu işbirliği ve Sabancı Vakfı’nın desteğiyle sürdürülen projenin, erken yaşta evlilikler konusunda toplumun bilinçlenmesine katkı sağlamasının amaçladığı toplantı, açılış konuşmaları ile başladı.

Songül Aktaş’ın yaptığı açılış konuşmalarının ardından, “Çocuk Yaşta Erken ve Zorla Evlilikler, Nevşehir Modeli, Kazanımlar ve Öğrenilenler” konulu Panele; Başkent Üniversitesi Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) Müdürü Prof. Dr. Ayşe Akın, UNFPA, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Üreme Sağlığı Program Koordinatörü Dr. Gökhan Yıldırımkaya, Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Projesi Nevşehir Modeli Sağlık Aracısı Nuray Ergin ile İl Sağlık Müdür Vekili Hakan Öcal ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Hüseyin Şener katılarak, konuşmalarını yaptılar.

Panel sonrası, BÜKÇAM Müdürü Prof. Dr. Ayşe Akın, programa katılımlarından dolayı Songül Aktaş’a teşekkürlerini ileterek, kendilerine plaket takdiminde bulundu.

Songül Aktaş ise programın düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyetini ifade ederek, panelistlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Nevşehir Crowne Plaza Otel’de gerçekleştirilen toplantıya; Songül Aktaş, Başkent Üniversitesi Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) Müdürü Prof. Dr. Ayşe Akın, UNFPA, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Üreme Sağlığı Program Koordinatörü Dr. Gökhan Yıldırımkaya, Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Projesi Nevşehir Modeli Sağlık Aracısı Nuray Ergin, İl Sağlık Müdür Vekili Hakan Öcal, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Hüseyin Şener ve davetliler katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ