Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS’TA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

AVANOS’TA  MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin kuruluşu çerçevesinde her yılın 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl da ilçemiz merkez, belde mahalle ve köy muhtarlarımızın katılımıyla 19 Ekim 2021 Salı günü saat 10:30’da Atatürk Anıtı önünde muhtarlarımızı temsilen çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ardından günün anlam ve önemini belirtir konuşma Yukarı Mahalle Muhtarı Osman Yetişen tarafından yapıldı.

Çelenk sunma töreni sonrasında düzenlenen Muhtarlar Günü programı Avanos Öğretmenevi’nde devam etti. Burada muhtarlarımızla bir araya gelen Kaymakam Olgun Öner, muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü kutlayarak, vatandaşlarımızın devlete ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk devlet kapısının muhtarlarımız olduğunu ve muhtarlarımızın aynı zamanda milli iradenin birer temsilcisi olarak vatandaşlarımızın kolay ve hızlı bir şekilde ulaşıp sorunlarını dile getirdiği en yakın yönetim kademesi olması itibariyle de kamu hizmetlerinin yürütülmesinde rollerinin büyük olduğunu dile getirdi. Demokrasimizin temel taşı olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek ilçemiz merkez ve belde mahalle muhtarları ile köy muhtarları olarak görev yapan 33 muhtarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar dileyen Kaymakam Olgun Öner, sonrasında daire amirlerinin katılımıyla muhtarlarımızın istek, sorun ve taleplerini dinledi.

Proğrama ; Avanos Kaymakam Olgun Öner, Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, İlçe Emniyet Müdürü Rafet Tokgöz, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı İsmail Hozar, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Nihal Osan, İlçe Tarım Müdürü Bülent Çiftci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Örtlek, SYDV Müdürü Burcu Peksarı ve Muhtarlar Katıldı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ