ÜÇLÜ KARDEŞ OKUL PROJESİNİN İLK AYAĞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÜÇLÜ KARDEŞ OKUL PROJESİNİN İLK AYAĞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Ordu Sosyal Bilimler Lisesi ve Batum Elite School Gorda arasında Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile kardeş okul protokolü imzalanmış ve projenin ilk ayağı 19-28 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Projenin ilk günü açılış programı ile başladı. Program öncesinde kardeş öğrencilerin tanışmaları ve öğrenci ailelerine dağıtımı gerçekleştirildi. Gürcistan halk kültürüne ait oyunlar ve Türk halk oyunu ile program sona erdi. Açılış programına Gürcistan Eğitim Bakanlığı temsilcileri, Türkiye Cumhuriyeti Batum Konsolosluğu temsilcileri, Batum Türk Okulu müdürü, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldılar.

Projenin devam eden günlerinde halk oyunları ve Türk Halk müziğine yönelik çeşitli örnekler sergilendi. Ordu ve Nevşehir’in sunum eşliğinde tanıtımı yapıldı. Aynı zamanda Gürcü müziği ve halk dansları gösterisi yapıldı. Bu gösterilerde öğrencilerin kültürlerarası paylaşım ve etkileşimlerinin oldukça başarılı bir şekilde sunulduğu görüldü. Batum’da beş gün devem eden etkinlikler doğrultusunda üç okul öğrencileri arasında bilgi yarışması ve çeşitli sportif yarışmalar yapıldı.  Öğrencilerin birbirleriyle kaynaşması, güçlü bir kardeşlik bağı kurması, farklı kültürleri tanıması, barış ve hoşgörü duygularının gelişmesi en önemli kazanım olmuştur. Projenin ikinci ayağı Kasım ayında Nevşehir’de gerçekleşecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ