Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Eski Tip Yivsiz Tüfek Ruhsat Kartları 01.03.2023 tarihine kadar Yenilenmesi Değiştirilmesi Gerekmektedir

Eski Tip Yivsiz Tüfek Ruhsat Kartları 01.03.2023 tarihine kadar Yenilenmesi Değiştirilmesi Gerekmektedir

Vatandaşlarımızın Dikkatine! Eski Tip Yivsiz Tüfek Ruhsat Kartları 01.03.2023 tarihine kadar Yenilenmesi Değiştirilmesi Gerekmektedir.

2521 sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulmasına Dair Kanun kapsamında yer alan yivsiz tüfek ruhsatnamelerinin kolayca tahrip, taklit edilemez şekilde ve çağın gereksinimlerine uygun bir biçimde, yeni nesil yivsiz tüfek ruhsatnamesi kartları basım ve dağıtımına Emniyet Genel Müdürlüğümüzce  05.10.2020 tarihinde başlanmıştır.

1982 yılından bu yana kullanılan eski tip yivsiz tüfek ruhsatnameleri, yeni nesil ruhsat kartlarına dönüştürülerek 6 adet yivsiz tüfek bilgilerinin kaydedilebileceği, üzerinde yer alan güvenlik tedbirleri ile yasa dışı silah edinim ve taşımanın engellendiği ve kart üzerinde bulunan karekod ve kart seri numarası ile denetim birimleri tarafından dijital ortamda kontrolleri yapılabilen karta dönüştürülmüştür.

Bu doğrultuda geçerlilik süresi sona eren ve devam eden yivsiz tüfek ruhsatname sahiplerine, mevcut bulunan ruhsatnamelerini yeni nesil yivsiz tüfek ruhsatnamesi kartlarıyla 01.03.2023 tarihine kadar Emniyet Müdürlüğümüz Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne müracaat ederek yeniletmesi gerekmektedir.

Vatandaşlarımıza Önemle Duyurulur

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ