Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kozaklı Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Hacıbektaş Rıfat Kartal Huzurevi’ni ziyaret etti.

Kozaklı Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Hacıbektaş Rıfat Kartal Huzurevi’ni ziyaret etti.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kozaklı Meslek Yüksekokulu (MYO) Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü Sosyal Hizmetler Programı öğrencileri, “Yaşlılarla Sosyal Hizmet” ve “Engellilerle Sosyal Hizmet” dersleri kapsamında, Hacıbektaş Rıfat Kartal Huzurevi’ni ziyaret etti.

Kozaklı MYO Müdür Yardımcısı ve ders sorumlusu Öğr. Gör. Süleyman Topaloğlu ile Sosyal Hizmetler Programı Bölüm Başkanı ve ders sorumlusu Öğr. Gör. Osman Yanık koordinesinde gerçekleştirilen ziyarette öğrencilere, Hacıbektaş Rıfat Kartal Huzurevi’nde görev yapan sosyal hizmet uzmanları ve sağlık çalışanları eşlik etti. Uzmanlar huzurevi hizmetleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Hacıbektaş Rıfat Kartal Huzurevi’nin kuruluşu, işleyişi, yaşlı bireylerin kabul süreci, yaşlı bireylere sunulan imkânlar ve bakım hizmetlerinin niteliği, huzurevi bünyesinde yapılan etkinlikler hakkında bilgi veren uzmanlar, bölüm hocaları ve öğrencilerle Türkiye’de yaşlı ve engelli bireylere verilen sosyal hizmetleri değerlendirdi. Ayrıca öğrenciler, kurumda hizmet alan yaşlı bireylerle tanışıp birlikte eğlence etkinliği düzenledi.

Yapılan ziyaretin ardından, öğrencilerin sosyal işlevselliklerini artırmaya yönelik olarak Hacıbektaş ilçe merkezinde bulunan Hacı Bektaş Veli Müzesi ziyaret edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ