SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK NEVŞEHİR’E GELDİ

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK NEVŞEHİR’E GELDİ

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI İLİMİZDE (1)

Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Mustafa Varank, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir’de.

Bakan  Mustafa Varank’ı, Nevşehir Kapadokya Havalimanında; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, 24-26. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili ve halen AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Gülşehir Kaymakam Vekili Yiğit Yaşar Demirer, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Dolaşmaz, partililer ve ilgili daire müdürleri tarafından karşılanırken, kız öğrenciler tarafından çiçek buketi takdim edildi.

Vali İlhami Aktaş, Bakan  Mustafa Varank’ı, Nevşehir Kapadokya’da kendilerini görmekten ve ağırlamaktan duyduklarını memnuniyetlerini belirterek, hoşgeldiniz dedi.

Karşılamanın akabinde Valiliği ziyaret eden Bakan  Mustafa Varank, Valilik önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından makama teşrif ederek, Vali İlhami Aktaş’tan Nevşehir’in genel durumu hakkında bilgiler aldı.

Vali İlhami Aktaş, Bakan  Mustafa Varank’a günün anısı olarak Kapadokya yöresine ait el işlemeli Seramik Obje ile Halkalı Hitit takdim etti.

Valilik ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığını ve buradan da Nevşehir Sanayi ve Ticaret Odası Hizmet Binasında düzenlenen “Sektörel Sorunlar ve Çözüm Önerileri İstişare Toplantısı” na katıldı.

Buradaki programa; Vali İlhami Aktaş ve beraberindeki heyet ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri, Oda Başkanları, ticaret ve sanayi sektör temsilcileri, iş insanları, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Protokol konuşmalarında Vali İlhami Aktaş; “Yeni Zelanda’da Nur Camii’ne ve orada ibadet etmekte olan Müslümanlara hunharca yapılan katliamda gözü dönmüş bir katil pervasız bir şekilde onlarca Müslümanı katletmiştir. Bu katliamı yaparken de senelerdir söylediğimiz aynı haçlı zihniyetiyle yine Türkiye’mizi, yine İslam dünyasını hedef göstermiştir. Ben bu vesile ile orda hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi ve devamında; “Türkiye düşmanlığını, İslam düşmanlığını tâ kıtalar ötesinden iliğimize kadar hissettik bu gün maalesef.

Sayın Bakanım; Bu gün burada bulunan hazırun, görev yaptığım süreç boyunca her zaman için devletimizin, milletimizin yanında olmuş, yapılan tüm çalışmalarda, başta Ticaret Odamız, Borsa Odası Başkanlarımız olmak üzere her türlü faaliyetlerimize gereken desteği vermişlerdir. Bizler de başta liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği rotada sadece memleketimize değil, ümmetimize sahip olma noktasında bu uğur, bu ülkü üzerinde üzerimize düşen en ufak bir sorumluluk bile olsa onu layıkıyla yerine getirmek, bu kutlu yolda, bu kutlu davada örülebilecek duvara bir tuğlada koymak için tüm varımızla, yoğumuzla çalıştığımızı belirtmek isterim.

Bu vesileyle tekrar ilimize teşriflerinden dolayı size ve Genel Başkan Yardımcımıza teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Daha sonra Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikalar ziyaret edilerek, firma sahiplerinden işleyişleri ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Bakan Sayın Mustafa Varank, istek ve taleplerini dinledi ve hayırlı işler temennisinde bulundu.

Buradaki ziyaretlerinin ardından Acıgöl Merkez Camii’nde Cuma namazını eda ettiler ve daha sonra Bakan  Mustafa Varank’ın Acıgöl ilçesinde yapmış olduğu mini miting sonrası, Acıgöl Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren firmaları ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Firma yetkililerinden bilgi alarak, çalışanlarla da hasbihal eden Bakan  Varank, bir dizi ziyaret ve programları nedeniyle Aksaray iline uğurlandı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ