NEVÜ’de Cep Telefonu ile Fotoğraf Çekme ve İşleme Teknikleri Konuşuldu

NEVÜ’de Cep Telefonu ile Fotoğraf Çekme ve İşleme Teknikleri Konuşuldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Coğrafi Araştırma Kulübü ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Kulübü iş birliğiyle güzel sanatlar uzmanı ve fotoğraf sanatçısı Derya Yazar Atasever’in konuşmacı olduğu “Cep Telefonu ile Fotoğraf Çekme ve İşleme Teknikleri” konulu program düzenlendi.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; NEVÜ Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenay Güngör, Coğrafi Araştırma Kulübü akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Emre Elbaşı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Kulübü akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Beyda Sadıkoğlu, NEVÜ’nün akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Programda, iyi fotoğraf çekimi için altın oranın ve ışığın önemini vurgulayan Derya Yazar Atasever, cep telefonuyla çekilen fotoğraflarda ışık, kontrast, derinlik ve renk ayarlarında dikkat edilmesi gereken konulardan bahsetti. Cep telefonuyla çekilen fotoğraflarda da profesyonel olunabileceğinin altını çizen Yazar Atasever, günümüzde fotoğraf kalitesini artıran telefon aplikasyonlarının bulunduğunu ifade etti.

Program, fotoğraf sanatçısı Derya Yazar Atasever tarafından konukların sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ