NEVŞEHİR’DE UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK

NEVŞEHİR’DE UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK

UYUŞTUR

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sokak satıcıları ve uyuşturucu kullanana şahısların yakalanarak deşifre edilmesine yönelik başarılı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bekdik Mahallesinde şüpheli R.D. isimli şahsın kullanmış olduğu 50** *** plakalı aracın Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda yapmış olduğu kontrolde üzerinde esrar ele geçirilmiş hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak Ve Kullanmak suçundan ve Görevli Memura Tehdit ve Mukavemet Etmek” suçlarından Adli işlem yapılmış.

50 ** *** plakalı sürücüsü A.M.K. isimli şahsın aracında ve üzerinde yapılan aramada ,31 gram ve 1,70 gram Metamfetamin ele geçirilmiş hakkında talimat gereği “Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak” suçlarından Adli işlem yapılmış.

Şüpheli H.T. adına tescilli 34 ** **** sayılı araç ile Z.S.,E.T. ve G.S.D. isimli şahısların il dışından İlimize uyuşturucu madde getirecekleri yönünde elde edilen istihbari bilgilere istinaden Terminal Kavşağında Yol Kontrol ve Denetleme Noktasında yapılan aramada; 7,65 mm çapında tabanca ve tabancaya takılı vaziyette 6 adet fişek, 58,93 gram gelen iki paket halinde Metamfetamin ile aracın arka koltuğunda bulunan sırt çantası içerisinde 8MM ibareli tabanca ile 4 adet fişek, aracın bagaj kısmında bulunan laptop çantası içerisinde 1 adet işlemeli motifli tabanca ve bu tabancaya ait 6 adet fişek ele geçirilerek mahkeme kararına istinaden el konulmuştur. Şüpheli şahıslar hakkında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma veya Sağlama, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna Muhalefet Etmek” suçlarından Adli İşlem Yapılarak Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak sevk edilmişlerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ