Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Ticaret Borsası tarafından üyelerine Balkan İş Geliştirme Gezisi Düzenledi.

Nevşehir Ticaret Borsası tarafından üyelerine Balkan İş Geliştirme Gezisi Düzenledi.

nevşehir borsaNevşehir Ticaret Borsası tarafından üyelerinin ihracat potansiyellerini arttırma ve uluslararası ekonomik ilişkileri geliştirme amacıyla Balkan ülkelerine İş Gezisi düzenlendi.

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş ile Yönetim Kurulu ve Meclis ve üyelerininde aralarında bulunduğu 33 kişilik heyet Balkan ülkelerini ziyaret ettiler.

Bir hafta sürecek gezi kapsamında, katılımcılar Hırvatistan, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan, Bosna Hersek ve Kosova’da çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunacaklar.

Düzenlenen gezi hakkında açıklamalarda bulunan Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ”Borsamıza kayıtlı Nevşehirli 33 iş adamımızla beraber Balkan Ülkelerinde yapılacak incelemelerle ve ticaret odaları başkanlarıyla yapılacak görüşmeler sonucunda, ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve yabancı sermayenin Nevşehir’e davet edilmesi hususunda girişimlerde bulunacağız. Üyelerimiz ve yabancı firmalar birbirleri ile fikir alışverişinde bulunacaklar, daha sonra düzenlemeyi planladığımız gezilerle de hedefimiz diğer Avrupa ülkelerini gezmek. Gelişmiş Avrupa ülkeleri ile gelişmekte olan Avrupa ülkelerini kıyaslayarak edindiğimiz verilerle Nevşehir’e ne kazandırabileceğimizi görmektir.” dedi.

Geziden oldukça memnun kaldıkları gözlenen katılımcılar Nevşehir Ticaret Borsası’na teşekkürlerini sundular ve en kısa zamanda yeni gezilerin düzenlenmesini beklediklerini söylediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ