Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’in Miraç Kandili Mesajı

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’in Miraç Kandili Mesajı

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir  Miraç Kandili Mesajında;

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya getirilip ardından da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç, büyük bir mucizedir. Miraç Hadisesi, bizlere, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini göstermiştir.

Bugün hem 06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkisi altına alan depremin yıl dönümünü hem de Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan Miraç Kandili’ni idrak ediyoruz. Hem acıları paylaşmak hem de manevi duygularımızı yoğunlaştırmak için bir fırsat olan Miraç Gecesi’nde bir yanda yaşadığımız acıları ve kayıpları anarken, diğer yanda birlik ve dayanışma içinde geleceğe umutla bakmamız gerektiğini hatırlıyoruz.

Depremin yıl dönümü ve Miraç Kandili’nin bir araya geldiği bugünde, dualarımızda birlikte olalım, geçmişte yaşadığımız acıları paylaşalım ve geleceğe dair umutlarımızı birlikte yeşertelim. Bu duygu ve düşüncelerle depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine bir kez daha sabırlar diliyor insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bıraktığı bir döneme vesile olmasını diliyor Ülkemizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ