Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Ahmet Ergün Ortaokulundan Neden Kışın Kar Yazın Güneş? Projesi

Ahmet Ergün Ortaokulundan Neden Kışın Kar Yazın Güneş? Projesi

Ahmet Ergün Ortaokulundan Neden Kışın Kar Yazın Güneş? eTwinning projesini Hayata Geçirdi.

İklimlerin değişmemesi ve Kışın Kar Yazın Güneş yaşamaya devam etmek anlamında toplumumuzu bilinçlendirme amacımız var. Son yıllarda küresel ısınma atmosferde biriken metan gazı, albedo etkisi, çeşitli atıklar, çevre kirliligi gibi sebeplerle eko sistemin düzeninin bozulması ile iklimlerimiz de değişmeye başlamıştır.

bu yıl 12 – 14 Nisanda yağan yoğun kar, bize bunu net şekilde göstermektedir.

Kışın yeteri kadar kar yağışlarının olmaması Su kaynakları, kuraklık ve ilerleyen zamanlarda çeşitli bitki ve hayvan türlerinin yok olması durumunu ortaya koyacaktır.

Bu, tüm canlıları etkilediği gibi insanları da etkileyecektir. Yaşam alanlarının daralması insanlar arasındaki sorunları da arttıracaktır.

Bu sebeplerle yola çıktığımız bu yolda ülkemizin çeşitli yerlerinden 6 okul öğretmen ve öğrencileri ile iklim değişmesini nasıl önleriz neler yapabiliriz sorularının cevaplarını arayıp toplumumuza yaptığımız faaliyetleri sosyal medya üzerinden anlatmaya çalıştık.

Projede  Ahmet Ergün Ortaokulu Sosyal bilgileri öğretmenlerinden

Selda Simit.

Öğrencilerim Hüsna, Simay,  Yağmur Sena , Suden  Muzaffer ve

Mustafa

Öğrencilerimiz Bu Konuyla İlgili üstün gayret göstermişlerdir.

Fidanlar diktiler , Ağaçları suladılar

Hayvanlara ve bitkilere sahip çıkmak için faaliyetler yaptılar.

Atıkları geri dönüştürme faaliyetleri yaptılar. Ben de ögrencilerimize her türlü desteği vermeye çalıştım. Okul koridor panoları ile arkadaşlarını da bilinçlendirdiler.

Nesli tükenmiş ve tükenmek üzere olan hayvanları ve  bitkileri araştırıp geri dönüşüm ile su ve elektrik tasarrufu sağlayıp doğamızı korumayı yaşayarak ve yaşatarak öğrendiler.

Öğrendikleri bilgileri çevrelerindeki insanlarla paylaştılar.

Projemizde okulumuzun afişi.

Birinci seçilmişti.

eTwinning’in  Amacı ¸eTwinning’in en önemli unsurlarından biri; öğretmenler, öğrenciler, okullar, ebeveynler ve yerel yetkililer arasındaki işbirliğidir. eTwinning’te, öğretmenler birlikte çalışır ve öğrencileri için aktiviteler düzenlenler. Aktif bir roller vardır, etkileşimde bulunurlar, araştırma yaparlar, karar alırlar, birbirlerine saygı duyarlar ve 21. yüzyıl becerilerini öğrenirler. eTwinning projeleri, ekibin her bir üyesinin katkılarını içerir. İlham alın ve ödül alan bu projeleri keşfedin.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ