Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Nevşehir’e Geldi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Nevşehir’e Geldi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi incelemelerde bulunmak ve temel atma töreni için Nevşehir’e geldi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u, Kapadokya Havalimanında, Vali İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe ve protokol üyeleri karşıladı.

Bakan Kurum’un programı kapsamında Nevşehir eski Gazi İlkokul’u yerleşkesine kurulan temel atma alanına geçildi. 135 konutluk Kale Etrafı Kentsel Dönüşüm, 274 konutluk Kozaklı Emek Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Derinkuyu Arıtma Tesisinin temel atma töreni, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Vali İnci Sezer Becel ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Temel atma töreninde konuşan Vali İnci Sezer Becel, Bakanlık tarafından Nevşehir’e yapılan yatırımlara ilişkin bilgiler vererek; “Bugüne kadar Bakanlığımız uhdesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız tarafından ilimiz genelinde 9.765 konut, Tarımköy Projeleri kapsamında 126 tarım köy konutu, 76 dükkan ve 6 camii yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. İfade etmek ve altını çizmek gerekir ki hem şehrimizde hem de Türkiye’nin dört bir yanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde tarihine bağlı, özüne ve değerlerine saygılı, insan merkezli kentsel dönüşümler, sokak sağlıklaştırma projeleri ve millet bahçeleri bir bir hayata geçirilmektedir. Son zamanlarda turizmin yanı sıra, tarım ve sanayi ile de büyük atılımlar yapan İlimizde bugün 135 konutluk Kale Etrafı Kentsel Dönüşüm, 274 konutluk Kozaklı Emek Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Derinkuyu Arıtma Tesisimizin temel atma projesini gerçekleştirmenin heyecanı yaşıyoruz. Şehrin tarihi ve mistik dokusuna zarar vermeden kimliğimizi, kültürümüzü yansıtan enstantaneleriyle şehrimizde çıtayı bir üst seviyeye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Sayın Bakanımızın Nevşehir’e verdiği önemi bugün Nevşehir’de hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projeler bir kez daha görmekteyiz. Bu anlamda Sayın Bakanımıza tüm Nevşehirliler adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Temel atma töreninin ardandan, Bakan Kurum, Vali Becel ve protokol üyeleri Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında Kasaplar Çarşısında incelemelerde bulundu ardından Göre Yolu üzerine yapılması planlanan Millet Bahçesi alanında incelemelerde bulundu.

Daha sonra Nevşehir Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Kurum’u, Valilik girişinde Vali İnci Sezer Becel ve protokol üyeleri karşıladı. Bakan Kurum Valilik ziyaretinde Valilik Şeref Defterini imzaladı.

Vali İnci Sezer Becel ile makamda bir süre görüşen Bakan Kurum, İlimizde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı.

Bakan Kurum’a Vali Becel tarafından günün anısına hediye takdiminde bulunuldu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ