Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Vali İnci Sezer Becel ve Rektör Aktekin NEVÜ’lü Öğrencilerin El Sanatları Sergisini Açtı

Vali İnci Sezer Becel ve Rektör Aktekin NEVÜ’lü Öğrencilerin El Sanatları Sergisini Açtı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, NEVÜ’lü öğrencilerin el sanatları çalışmalarının yer aldığı serginin açılışını yaptı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de eğitim gören ve Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)’ya bağlı yurtlarda kalan öğrencilerin, yurtlarda düzenlenen çeşitli  kurslarda yaptıkları el sanatları çalışmalarının yer aldığı sergi açıldı. Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” ve “Gençlik Haftası” dolayısıyla Nevşehir Nissara AVM’de düzenlenen serginin açılışına; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, protokol üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Serginin açılışını katılımcılar eşliğinde yapan Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve protokol üyeleri daha sonra sergi alanını gezerek, sergide çalışmaları bulunan öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Sergi sonunda ayrıca öğrencilerle bir araya gelen NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, kendilerini ders dışı sosyo-kültürel anlamda geliştirecek etkinliklerde yer almalarından dolayı tebrik etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ