Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Küçükbaş işletmeler için hibe desteğinde son başvuru günü 31 Temmuz

Küçükbaş işletmeler için hibe desteğinde son başvuru günü 31 Temmuz

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik: 

-Küçükbaş işletmelerine yönelik hibe desteği başvuruları devam ediyor 

-Üreticilerimiz 30 Temmuz 2021 tarihine kadar destek başvurularını gerçekleştirebilirler. 

 

     Ankara – 16.07.2021 Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, 21.05.2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan küçük ve büyükbaş işletmelerine yönelik hibe desteği ile ilgili yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre başvuruların 1 Temmuz 2021 tarihinde başladığını ve 30 Temmuz 2021 tarihinde de  sona ereceğini belirterek, kurban bayramından sonra başvurular için yalnızca 6 gün  kalacağını hatırlattı. 

      Yetiştiricilerin Covid-19 salgınını da göz önüne alarak sıkışıklığa neden olmamak için  son günü beklemeden Tarım ve Orman İl Müdürlüklerine başvurmaları yaşanabilecek mağduriyetlerin engellenmesi açısından önemli. 

     Geçen yıllara göre kapsamı daha da genişletilerek uygulanan hibe destek programından yararlanmak isteyen yetiştiricilerin zaman geçirmeden başvurularını tamamlaması gerektiğini belirten Çelik: “Sağlanan bu desteklerle ülkemiz hayvancılığında üretimin güçlenerek artacağını” söyledi. 

     Hibe destek programına göre, en az bir yıldır aktif olan ve Tarım ve Orman Bakanlığı’na kayıtlı gerçek ve tüzel yetiştiricilerin  başvuruda bulunabileceğini ifade eden Çelik, büyükbaş hayvanlar için en az 10 baş ve en fazla 50 baş anaç kapasiteli, küçükbaş hayvanlar için ise en az 100 baş, en fazla 300 baş anaç kapasiteli ahır ya da ağıl yapımı, kapasite arttırımı veya iyileştirilmesi, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine alet ve ekipman alımları için destek verileceğini belirtti. 

     Ülkemizde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve üretimin arttırılması için yetiştiricilere sağlanan bu desteklerin önemini vurgulayan TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik ” Ülkemiz tarım ve hayvancılığının gelişmesi ve üretimin artırılması için yetiştiricilerin desteklenmesi çok önemli. Böylelikle üreticilerin emeklerinin karşılığını almaları yanında tüketicilerin de daha uygun fiyatlarla, güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşma imkanlarına kavuşmaları sağlanacak. Bu yönde Sayın Cumhurbaşkanımızdan yetiştiriciler olarak çok büyük destek görüyoruz. Bu Kararname ile Sayın Cumhurbaşkanımız yetiştiricilerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu nedenle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye yetiştiricilerimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ