Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

‘Açlık Oyunları’, Survıvor’ı Sollar

‘Açlık Oyunları’, Survıvor’ı Sollar

aclik

Dört nala kalkmış at üzerinde ok atan, tarih savaşçıları gibi kılıç kullanan, köpek balıklarıyla yüzen, aslanlarla kedi gibi oynaşan televizyoncu ve dergi-gazete imtiyaz sahibi Tuna Güzelyurt, “Amerikalı yazar Suzanne Collins tarafından yazılan, 2008’de gençlik romanı olarak yayımlanan ve sinemaya uyarlanan ‘Açlık Oyunları’ kimsenin zarar görmeyeceği şekilde Reality Show olarak hayata geçirilirse, ‘Survivor’ yalan olur. ” dedi.

Yıllarca en vahşi hayvanlarla baş eden ünlü Avustralyalı belgeselci Steve Irwin’ın tahtına da aday gösterilen Güzelyurt yaptığı açıklamada, “Yıllardır bir ‘Survivor’ fırtınası esiyor, ancak söz konusu kulvarda bir şeylerin eksik yapıldığını düşünüyorum. Bir kere fazlaca global bir yarışma programı ve çeşitli varyasyonlarını bir kısım dünya ülkelerinde izlemek mümkün. Kimi iyi, kimi vasat. Amerika bu kez farklı rotadan keşfedilmeli ve yeni şeyler planlanmalı.” ifadelerine yer verdi.

Gerçek Av, Gerçek Avcı Olmalı

Güzelyurt ayrıca, yapılacak prodüksiyonun gerçekçi olması gerektiğine de değindi ve “Madem yarışmacılar adada bir başına bırakılıyorlar, layıkıyla bırakılmalılar. Yemek verilmemeli, su verilmemeli. Gereği halinde deniz suyunu içme suyuna dönüştüren santrallerin kullandığı teknik ile kendi içme sularını; ısıtıp, buharlaştırıp, tuzlu kısmın haznede kalmasını sağlayarak yine kendileri elde etmeliler. Yemek istiyorlarsa da, verilecek bir komando bıçağı ve misina ile oklarını, yaylarını, oltalarını, mızraklarını yapsınlar ve avlansınlar. Hatta gözleri kesiyorsa, adadan kaçmalarına da olanak sağlanmalı. Mesela, salını başarı ile yapan yarışmacı, koşulları daha iyi olan komşu bir başka adaya göç edebilsin. Neden tek yer ve tek kulvar düşünülüyor ya da neden kolaya kaçılıyor?” dedi.

Acun’a Çağrı

Projenin hayata geçmesi için, vizyon sahibi bir yapımcının ucundan tutması gerektiğini de ifade eden ünlü sunucu açıklamalarını, “Bu işi Türkiye’de bir tek Acun yapabilir. Eğer niyetlenirse, bu işin üstesinden layıkıyla geleceğinden kuşkum yok. Ancak net olan tek şey, projenin hayat bulması halinde dünyaya örnek teşkil edeceğidir.” sözleriyle sonlandırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ