NEVŞEHİR’E YENİ BİR İLÇEMİ GELİYOR? TÜRKELİ İLÇESİ

NEVŞEHİR’E YENİ BİR İLÇEMİ GELİYOR?  TÜRKELİ İLÇESİ

bülent asalan (428 x 424)

Yıllardan beri Kalaba, Çalış, Topaklı, birleştirilerek TÜRKELİ İlçesi olması yönünde yapılan çalışmalar Bütünşehir projesi ile hayatamı geçiyor?
Ak Parti Kalaba Belde Başkanı Bülent ASLAN konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada ;
Yıllardan beri Kalaba’lı vatandaşlarımızın özlemle beklediği ilçe olma hayali en nihayetinde hayata geçecek gibi görünüyor Kalabamızın İlçe olması için Emek veren Ak Parti İl Başkanım Mustafa Rauf YANAR’a Değerli Milletvekillerimiz Ebubekir GİZLİGİDER, Murat GÖKTÜRK, Mustafa AÇIKGÖZ’e verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. İnşaallah kısa sürede İlçe Olma müjdesini alacağız dedi.
FİB Ajans Fikret ÇAPACI’nın konuyla ilgili haberinde ise Kalaba, Çalış, Akarca, Mahmat, Karacauşağı ve Paşalı birleştirilerek, Türkeli isminde yeni bir ilçe kurulması gündemde, aynı şekilde Özkonak, Göynük, Sarılar ve Topaklı’nın birleştirilerek yeni bir ilçe kurulması ile Göreme, Uçhisar, Çavuşin ve Ortahisar’ın birleştirilerek yeni bir ilçe kurulmasıda gündemin sıcak konuları arasında yer alıyor. Anlaşılan o ki önümüzdeki günler bu konuda önemli gelişmelere gebe.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. alper dalgıç diyor ki:

    yeni kurulacak ilçeleri oluşturacak belde ve köylerin avanos’ un belde ve köyleri (3 ü dışında) olması tesadüf mü acaba, yoksa….

BİR YORUM YAZ