Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER : “19 MAYIS, BAĞIMSIZLIĞIMIZIN BAYRAKLAŞTIĞI GÜNDÜR”

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER :  “19 MAYIS, BAĞIMSIZLIĞIMIZIN BAYRAKLAŞTIĞI GÜNDÜR”

hasan aga

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, dünya tarihinde büyük bir öneme sahip olan Türk Milleti’nin, bağımsız ve hür yaşama isteğini tüm dünyaya ilan ettiği 19 Mayıs 1919 tarihinin, emperyalist güçlerin esareti altındaki milletlerinin de kurtuluşu için örnek oluşturduğunu belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

1918 yılında imzalanan Mondros Mütarekesiyle birlikte, Anadolu’nun işgal güçleri tarafından yağmalandığı günlerde, tarih sahnesinde yer aldığı sürece bağımsızlık ve özgürlüğü kendine temel hedef olarak belirlemiş büyük Türk Milleti’nin, Mustafa Kemal Atatürk etrafında kenetlenerek yok olmadığını tüm dünyaya bir kez daha ispat etmesi açısından 19 Mayıs 1919 tarihinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

Ünver, mesajında daha sonra şu görüşlere yer verdi, “ 19 Mayıs 1919, Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte kenetlenerek bağımsız ve hür yaşama isteğini bir kez daha dünyaya haykırdığı gündür. Bu nedenle 19 Mayıs 1919 tarihimizin önemli dönüm noktalarından birini oluşturmuştur. Yurdunu işgal eden güçlere karşı mücadele edeceki silah ve cephaneden yoksun olmasına karşın, yüreğinde yaşattığı köklü inancını büyük kurtuluş mücadelesine yansıtan bu büyük millet, işgalci kuvvetleri ülkesinden atmayı başarmıştır. Bu büyük mücadelenin temelinin atıldığı Samsun’da, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte bayraklaşan büyük Türk halkının 19 Mayıs 1919 tarihi ve sonrasında kazanılan Kurtuluş Savaşı, emperyalist güçlerin esareti altındaki nice milletlere de örnek oluşturmuştur. Bu duygu ve düşünceler ile , aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ