Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor

Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor

ahier

“Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” Adlı Projenin Çalışmaları

Prof. Dr. Cem Kılıç Seminerleri ve Hakan Özgenç Gösterileri İle Devam Etti

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Hibe Programı’na sunulan “Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” projesi başarılı bulunarak 1 Temmuz 2016 itibariyle uygulamaya başlamıştı.

Faaliyet planında kurumsal eğitimler ve bilgilendirme toplantılarının yanı sıra öğrencilere yönelik paneller düzenlenmesi de yer alan projenin hedef kitlesini ise Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir’deki Kamu ve Sivil toplum kuruluşlarıyla, bu illerde öğrenim gören 800 üniversite ve 400 orta öğretim öğrencisi oluşturuyor.

Bu hedef kitlede yer alan ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik ilgili 4 ildeki etkinlikler ise, 13 Nisan 2017 tarihinde Kırıkkale’de başlamıştı.

Etkinlikler, 25.04.2017 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde düzenlenen Prof. Dr. Cem Kılıç semineri ile devam etti.

Açılış konuşmaları ile başlayan programda ilk olarak kürsüye gelen AHİKA Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi Başkan Vekili ve Proje Koordinatörü Pelin Aslaner Aytekin katılımcılara projenin içeriği ve amaçları hakkında bilgi verdi.

Ardından kürsüye gelen Ahi Evran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Selim Biçen öğrencilere Kapadokya Bölgesi’nden girişimcilik örneklerini hatırlattı ve “icat çıkarmaktan çekinmeyin” mesajı verdi.

Ardından Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Milliyet Gazetesi Ekonomi Yazarı ve NTV Ekonomi Yorumcusu Prof. Dr. Cem Kılıç üniversite öğrencileriyle buluştu. Öğrencilere yönelik kayıtlı istihdam konulu ayrıntılı bir sunum gerçekleştiren Prof. Dr. Cem Kılıç sunumunun ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ