Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Başkan İbaş’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı

Başkan İbaş’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Celal Alper İbaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

” Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümüne kavuşmanın gururunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin adıdır. Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, aydınlık ve barış dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır.

Türkiye Cumhuriyetin kurulması, dünya tarihinde ender görülen büyük başarılardan biridir. Bizlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ilerleyerek en büyük armağanımız Cumhuriyet’imizi akılla, bilimle, sanatla, azimle ve kararlılıkla sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı yürekten kutluyor; başta Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, gazilerimizi ve ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Avanoslu vatandaşlarımızın ve tüm ulusumuzun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ