Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TEKNOFEST’2022 ROKET YARIŞMASINDA “KAPADOKYA ROKET TAKIMI” FİNALE KALDI

TEKNOFEST’2022 ROKET YARIŞMASINDA  “KAPADOKYA ROKET TAKIMI”  FİNALE KALDI

Nevşehir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yusuf ŞAHİN önce Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine atanan ve aynı zamanda Kapadokya Roket Takımı’nın Akademik Danışmanlığını yürüten Doç. Dr. Suad BAŞBUĞ’u makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, üniversite ve sanayi arasındaki işbirliğini geliştirmek için yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişi gerçekleştirildi. Bu kapsamda hem akademisyenler hem de öğrenciler için sunulan araştırma-geliştirme ve girişimcilik destekleri ile ilgili değerlendirilmelerde bulunuldu. Değerlendirme sonrasında, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencilerinden oluşan “Kapadokya Roket Takımı”nın çalışmaları hakkında bilgi almak için ilgili fakülte bünyesinde bulunan Mikrodalga ve Antenler Laboratuvarı ve takım çalışma alanı ziyaret edildi. Takım üyelerinden ve stajyer öğrencilerden Teknofest Roket Yarışması ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Takım kaptanlığını Serhat ÖZDEMİR’in yaptığı Kapadokya Roket Takımı, bu yıl 5’incisi düzenlenen TEKNOFEST’2022 Roket Yarışması’na başvuruda bulunan 521 takım arasından Orta İrtifa Kategorisinde finale kalan 41 takım arasında yer alarak 6-8 Ağustos 2022 tarihleri arasında Aksaray Tuz Gölü’nde yapılacak olan final yarışmalarına katılma hakkı kazandı.

Elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Nevşehir’li Uçak Mühendisi merhum Tarık KESEKÇİ’nin adını ve mücadelesini anmak amacıyla  yarışmaya katılacak roketlerine “TARIK” ismini vermişlerdir. Bu vefalı ve bir o kadar da anlamlı davranışlarından dolayı Tarık abilerinin yolunda ilerleyen Milli Teknoloji Hamlesinin bu genç neferlerini yürekten tebrik ediyoruz.

Türkiye’nin teknoloji üreten bir ülkeye dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST2022’de ilimizi başarıyla temsil eden ve final yarışmalarında daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığımız, Kapadokya Roket Takımı danışman ve üyelerine final yarışmalarında başarılar diliyoruz.

 

KAPADOKYA ROKET TAKIMI :

Danışman – Doç. Dr. Suad BAŞBUĞTakım Kaptanı – Serhat ÖZDEMİRMertcan KAPUCUBuğra ARSLANZilan BARIŞCaner MASTANFatma Sinem GÖKDOĞANCengizhan KAYA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ