Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Ürgüp Türkiye Üç Bant Bilardo Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapıyor

Ürgüp Türkiye Üç Bant Bilardo Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapıyor

pilarto

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Nevşehir’in Ürgüp Kaymakamlığı ve Ürgüp Belediyesi’nin katkılarıyla 20 masada düzenlenen Üç Bant Bilardo Şampiyonası ikinci etap müsabakaları, Ürgüp Spor Salonu’nda başladı.

Türkiye Bilardo Federasyonu Basın Kurulu Üyesi Ahmet Eroğlu, Türkiye Üç Bant Bilardo Şampiyonası 2.ci etap müsabakalarının toplamda 900 sporcunun katılımıyla gerçekleşeceğini söyledi.

Türkiye şampiyonasının 4 etaptan oluştuğunu, Ürgüp’te ikinci etabın erkekler, gençler ve kadınlar olmak üzere üç ayrı kategoride yapıldığını ifade eden Eroğlu “ Son Türkiye şampiyonumuz Semih Saygıner, Türkiye milli takımındaki sporcularımız Tayfun Taşdemir, Can Çapak dahil ilk 32’deki sporcularımızın katılımıyla turnuvamızı gelecek hafta tamamlamış olacağız. Bu turnuva sonunda dinamik Türkiye klasmanı ve Türkiye genel klasmanı şekillenmiş olacak. Şampiyona sonrasında ilk dörde giren sporculara madalya ve kupaları verilecek. Bilardo sporunda dördüncü olan sporcularda üçüncü olmuş sayılıyor.

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde başlayan Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası, 10 Mayıs tarihinde oynanacak olan final müsabakaları ile sonra erecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ