Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR ISLAH ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN STATÜSÜ DEĞİŞİYOR

NEVŞEHİR ISLAH ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN STATÜSÜ DEĞİŞİYOR

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN STATÜSÜ DEĞİŞİYOR

Nevşehir Islah Organize Sanayi Bölgesi Komisyon Toplantısı, Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ramazan Çiftçi, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cengiz Yıldız, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Ramazan Uluırmak, Nevşehir Islah OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kahveci ile Islah Organize Sanayi Bölgesi Komisyon Üyesi daire müdürleri katıldı.

Toplantıda; “Islah şartlarının gerçekleşmesi hususunda ilgili kurumlarca yapılan çalışmalar”, “Islah OSB Yönetimince yapılan çalışmalar ve gelinen son durum hakkında kurum temsilcisince komisyona bilgi verilmesi” ile Islah şartları ile ilgili mevcut durumun tespiti ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bildirilmek üzere rapor hazırlanması maddeleri görüşülürken, komisyon tarafından gerekli değerlendirmeler yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na, Islah şartlarının kaldırılması ile ilgili Komisyon Kararı alınarak, Statüsünün “Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi” olarak değiştirilmesi kararı alınmıştır.

Bilgi alışverişinin ardından toplantı sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ