Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’ün 10 Kasım Mesajı

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’ün 10 Kasım Mesajı

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84. yılında sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.” Dedi.

Başkan Aktürk mesajını şöyle sürdürdü;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlarda, kısıtlı imkânlarla, hayatını Ülkesine ve milletine adamış, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti birlik ve beraberlik içinde,  muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak hedefini her zaman ön planda tutmuştur.

Kurtuluş savaşımızın önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklâl mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde gücünü Türk Milleti’ne olan inanç ve güveninden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84. yıl dönümünde bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ