AVANOS NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ PASAPORT VE SÜRÜCÜ BELGESİ VERMEYE HAZIR

AVANOS NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ PASAPORT VE SÜRÜCÜ BELGESİ VERMEYE HAZIR

PASAPORTTT (600 x 278)

29.10.2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanan “ 676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ” nin 26 inci maddesiyle 3152 sayılı Kanuna eklenen geçici 11 inci madde ile Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin bir yıl içerisinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredileceği hüküm altına alınmıştır. Bu süre Bakanlar Kurulu Kararları ile 02 Nisan 2018 tarihine kadar uzatılmıştır.
Bu kapsamda, İl Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüklerince Pasaport ve Sürücü belgesi işlemlerinin İl ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerine devri yapılacağından 30 Mart 2018 Cuma günü İl ve İlçe Emniyet Müdürlüklerince pasaport ve sürücü belgesi için yeni müracaatlar alınmayarak herhangi bir işlem yapılmayacaktır.
Vatandaşlarımızın pasaport ve sürücü belgesi işlemleri için 02 Nisan 2018 Pazartesi günü itibariyle İl ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ