Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TÜRLÜ YORUMLAR…

TÜRLÜ YORUMLAR…

HÜR DÜŞÜNCE

ZEKERİYYA İLLEEZ

                                                        TÜRLÜ YORUMLAR…

BİR ÜLKENİN BAŞBAKANI SÜREKLİ GÜNDEMİ SERT SÖYLEM ÜSLUPLARLA YÜRÜTMEYE ÇALIŞIRMIŞ BUNA TEPKİ GÖSTERENLERİ DE HEMEN HALKA GÖRDÜNÜZ MÜ,BAKIN BUNLAR HEP BÖYLEDİR MESAJI VEREREK,HALKIN GERÇEKLERİ ÖĞRENMESİNİ ÖNLEDİĞİ GİBİ,HALKI YANINA ÇEKERMİŞ! BU KİŞİ BAŞBAKAN OLABİLİR,SİYASETİN AYAK OYUNUNU ETİK OLSUN OLMASIN KENDİ ÇIKARI İÇİN KULLANIR,AMA BU DEVLET ADAMLIĞI İLE BAĞDAŞIR MI?!

BİR BAŞKA ÜLKEDE BAŞBAKAN SORUNLARI ÇÖZMEK,MUHALEFETİN SERT ÜSLUPLARINA KARŞI SABIRLI,GENİŞ YÜREKLİLİKLE,SERT HAVAYI YUMUŞATMAYA ÇALIŞARAK,HALKA HİZMET GÖTÜRMEYE ÇALIŞIRMIŞ!

BURADA HER İKİ BAŞBAKAN TİPLEMESİNDE HANGİSİNDE DEVLET ADAMI ÖZELLİĞİ VARDIR?

_____________________

BİR ÜLKEDE HALK İKTİDARDAN DA,MUHALEFETTEN DE MEMNUN DEĞİLSE,NE YAPABİLİR?

______________________

DEMOKRATLAR BU ÜLKEDE ;

1349 TURİSTİK OTEL VE TATİL KÖYÜ YAPTI.

ALLAH RAZI OLSUN.

______________________

BİR DAMLA GÖZ YAŞI…

Göz yaşı;sevincin,acının,üzüntünün ifadesidir.

İnsan doğar. Doğan insan niye dünyaya geldim diye ağlar.Annesi,babası,kardeşleri ve yakınları da sevincinden ağlar.

Göz yaşı aslında çok kıymetlidir. Göz yaşı bedenin, ruh dünyasının boşaltımı,rahatlaması,tepkisidir.

Sevinç göz yaşları insanın heyecanını,canlılığını,huzurunu,amacına kavuşmasını belirtir. Sevinç göz yaşları içinde bakışlar parlaktır. Dudaklarda gülücükler,tebessümler..Yanaklarda kızarma,nurlanma,kulaklarda hassaslık daha bir belli olur.

Sevinç göz yaşları; umut,yaşama heyecanı,hayata daha güzel düşüncelerle sarılma ve olumlu düşünceyi çoğaltır.

Oğlu askerden gelince,hasret içinde buluşunca,düğünde,bayramda,sevinçli olaylar sonunda insanlar göz yaşı dökerler. Bunlar mutluluk göz yaşlarıdır.

İnsan duygulanınca,heyecanlanınca ağlar. Bu duygu ve heyecan pozitif(olumlu), negatif(olumsuz) enerjiyle şekillenir.

İnsanın bir damla göz yaşı çok şey ifade eder. O göz yaşını döken insan,o anları daha çok hisseder ve yaşar.

Derler ki insan doğduğunda ağlamaya başlarmış. Öldüğünde de başkaları ona ağlarmış. Gerçekten göz yaşı içinde olan insanlar ya bir tepki,ya bir şükür,ya bir sevinç içinde duygu selinin pınarları gibi göz yaşları merhameti,insafı,vicdanı,irfanı ifade eder.

Sadist, duygularında bencil-böbürlü, davranışlarında korkak ama dikta meraklısı karakterde olanlar;merhamet,insaf,izan,vicdan,irfandan uzak,bir damla göz yaşının anlamını idrakten yoksun insanlardır.

Duygulu insanlar daha çabuk göz yaşı içinde olurlar Çünkü;acıyı,tatlıyı daha çabuk hissederler.

Kadınlar tepkilerini göz yaşları ile ifade ederken,genelde erkekler içine atar belli etmemeye çalışır. Ancak biriken bu duygu seli onda çok derin tepkilere sebep olur.

Gerçek bir damla göz yaşı,gerçek olmayan göz yaşı üzerinde varlığını nur gibi aydınlık görünümü ile ifade eder.

Sevgi,saygı,merhamet dıygusu olmayan insanlarda,duyarsızlık fazladır. Bu tip duyarsız insanlar,ağlayan insanlara “ne kadar sulu gözlüsün” diyerek küçümserler.

Zalim duygularda olan insan acımasızdır. Onların göz yaşları bile taklittir,sahtedir.. Çünkü;zalimler karşılarındakiler ağladıkça kendilerinin güçlü olduklarını zannederler. Bu dünyalık insanlar,fıravunlar,kıralların sonlarını düşünmezler mi?

Onlar ne kendilerini ne de başkalarının sonlarını düşünmezler. Çünkü,onlar bir damla göz yaşından anlamazlar. Yalanla,talanla hükümdar olanların hep besin kaynağı gariplerin göz yaşları olmuştur. Ama o göz yaşları ve o göz yaşlarına sebep olanlar,belki bu dünyada saltanatlarını süreceklerdir. Ancak o bir damla göz yaşının İrem Bağlarının zemzem suyu gibi kıymetli olduğunu,cehennem ateşine düşünce anlayacaklardır.

O bir damla göz yaşına itibar etmeyenler,Allah’ın huzurunda o bir damla göz yaşını anlamakta çok geç kalacaktır.

Yalanı,talanı kendisine cehennem kütüğü ve ateşi olurken;o bir damla göz yaşında olanlar İrem Bağlarında köşklere,Allah’ın sunacağı ebedi cennet nimetlerine kavuşacaktır..

O gösteriş budalaları,o muktedir olma hastaları;o masum,mazlum,mağdurların sırtından dünyalık olanlar;o bir damla göz yaşı içinde olan mazlumun ahının karşılığının cehennem olduğunu nerden bilecekler ki!

Allah zalimin zulmünü de,masumun-mazlum,mağdur,gariban insanın bir damla göz yaşını da görür ve bilir. Çünkü; O hikmet sahibidir. Çünkü;O her şeye kadir ve hakimdir.

Allah sabredenler ve Sırat-ı Müstakimde olanlarla beraberdir.

Mazlumun bir damla göz yaşı,İrem Bağlarının ırmaklarının suyu gibidir!

_____________________

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

____________________

Bukelamun gibi…

Hangi makamda nerede olurlarsa olsunlar,bazı insanlar vardır ki;amaçlarına ulaşmak için Bukelamun gibi her renge girerler. Bunlar yoğurda beyaz dese inanılmaz.

Bunlar takiyyeci olup,yalan,talan,Sahtekarlık, riya içindedirler.

Bunlar Deccal’in yavruları gibi olduğundan farklı görünen, hitabesi ve ikna kabiliyeti güçlü niteliktedir. Bunlar şeytanın kuyruğundan tutup,Allah diye bağıran tiplerdir.

Bunlara güvenilmez!

Tarihte bu tipler birer ibret vesikalarıdır. Türk Milleti bunları ve piyonlarini hep yenmiştir.

Örnek mi! 19 Mayıs’ta 1919 da Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Türk Milleti Milli Mücadelesini yapmış, hürriyetini ve istiklalini kazanmıştır.

Allah Türk Milletini,Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi,ülkemizi bütün kötülüklerden,musibetlerden kurtarsın,korusun ve yüceltsin.

_________________

Ezanımızın okunması,bayrağımızın dalgalanması Atatürk ‘ün liderliğinde ki Milli Mücadele sayesinde olmuştur. Allah onlardan razı olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ