Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

SADDAM NİÇİN ABD’NİN KUCAĞINA DÜŞTÜ!

zekerriya

HÜR DÜŞÜNCE                                                                             ZEKERİYYA İLLEEZ

Zekeriyya_illeez@mynet.com                                                   Uz.Sosyal Bil.(Tarih)Öğretmeni

                                        SADDAM NİÇİN ABD’NİN KUCAĞINA DÜŞTÜ!

          Dünya düzeni;uluslararası güçler (CFR) (Yüksek Konsey) tarafından yapılan ve uygulanan plan ve projeler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

          Bu plan ve projelerin yoğun şekilde uygulandığı mekan genelde İslam ülkeleri,özelde ise; millet olarak Türklerdir. Çünkü;tek direnç gösteren,pes etmeyen,dik duran,hürriyet ve istiklal karakteri olanlar Türklerdir.

         Bu plan ve projelerin (BOP vb) uygulandığı Ortadoğu Bölgesi,kaynayan kazan durumundadır. Ne hikmetse ,bir çok cemaat ve tarikat unsurları çeteleşmiş halde birbirlerini öldürmekte,ölen Müslüman,öldüren Müslüman! Ölen Allah diyor,öldüren de Allah diyor!

          17. Yüzyıldan itibaren İngilizler tarafından Vehhabilik hareketiyle (Suudi Arabistan’da ki) Ararp dünyası her yönüyle kontrol altına alınmıştır.

          Günümüz dünyasında Arap Baharı adı altında uygulanan BOP  çerçevesinde  Tunus’ta başlayan hala Suriye de devam eden hareket ve oyun İslam ülkelerine dönüktür.Sırada İran ve Türkiye üzerinde oyun devam edecektir.

          BOP’ne karşı olan ve direnenler tıpkı Kaddafi ve Saddam gibi devlet yöneticileri,çevresi ve kendi ele geçirilerek tasfiye edilmişlerdir.

          Mesela Saddam-Irak’ın durumunu ele alırsak;Saddam’ı ABD’nin kucağına hazırlayanlar kimlerdir.,sebepleri nelerdir? Sorularına cevap vermemiz gerekir.

          Dünyayı bir insan vücuduna benzetirsek; Beyin (Siyon+Haç),Sağ Kol ABD,Sol Kol Rusya,Sağ Ayak Kanada,Sol Ayayk Çin,gövde Avrupa ve diğer devletlerdir. Uluslararası güçlerin aktör devletleri bunlardır. Dünyada bu ülkelerle iyi geçinemeynlerin durumu malumdur.

          Irak;Güneydoğusunda Hind Okyanusuna açılan Basra Körfezi,Kuzey’in de İran,Kuzeybatısında Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kerkük ve Musul(Petrol Bölgesi), Kürt unsurlarının Türkiye’ye karşı kullanıldığı alan ve Türkiye Batısında ve Güneyinde Suriye bulunmaktadır.

          Irak,Osmanlı döneminde Basra,Bağdat,Kerkük-Musul eyaletleri olarak üç bölümdü! Burada İngilizler etkili olmuştur. 1925-1926 görüşmeleri ardından Ankara Antlaşmasıyla,statü belirlenmiştir.

          Saddam yönetiminde Irak,Rusya ve Çin başta olmak üzere Avrupa ülkeleriyle işbirliği içinde olmuştur. Kerkük-Musul petrollerini Akdeniz’e taşıyan petrol boru hattı Süleyman Demirel döneminde gerçekleştirilmiştir.

          Tabi bu durum Siyon Projesinde ki Telafer (Türklerin yoğun olarak yaşadığı yerler)  üzerinde Hayfa limanına yapılacak petrol boru hattıyla kontrol altına alma planına ters gelişme olmuştu!

          Irak’ta ki Saddam yönetiminde ki gelişmeler,Rusya ve Çin’in güya ABD’ne karşı Irak’a destek vermeleri, Avrupa Devletleri İngiltere,Fransa,İtalya gibi ülkelerle ilşkilerini güçlendirmesi, Saddam’ı güçlü gösteriyordu. Sanki Saddam ve yönetimini pişirmek için şişiriliyor,uluslararası güçlerin oyununa çekiliyordu! Saddam’ın etrafı bu aktörler tarafından sarılmıştı. Kuveyt’in İşgali ve bunun gibi yönlendirmeler,uydurma atom bombası var gibi söylemlerle birlikte,kışlık ve yazlık sarayların yapılması…Saddam sanki uluslararası güçlere yem olarak hazırlanmıştı!

 

          Rusya,Çin,İngiltere,Fransa,İtalya,Almanya gibi ülkelerin sözlü destekleri dışında tavır olarak destek vermemişlerdir. ABD uluslararası güçlerin aktörü olarak Irak’a müdahale etmiştir. Oyun sonuç vermiştir. Saddam ve yönetimi tasfiye edilmiş,Irak’ın yönetimi uluslararası güçlerin yönetim aktörlerinin eline geçmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Zekeriyya Illeez dedi ki:

    BOP ‘si görevlendirdiği aktörleriyle birlikte hala devam ediyor!

BİR YORUM YAZ