SOYSALDI; EMEKLİ ARTIK OYALANMAK İSTEMİYOR

  • 08 Mayıs 2016
  • 197 kez görüntülendi.
SOYSALDI; EMEKLİ ARTIK OYALANMAK İSTEMİYOR

yavuz_soysaldı

Türk Emekli Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yavuz SOYSALDI, emeklilerin promosyonları ile ilgili basın açıklaması yaptı. Hükümetin emekliler için hiçbir adım atmadığından yakınan SOYSALDI, yapmış olduğu basın açıklamasında;

“Promosyon için Hükümetin 600.-TL’den 3 yıl için pazarlığa başladığını 2 ay önce gazetelerden okuduk. 3 yıl için 600.-TL aylık 16,66.-TL’ye tekabül eder.

Özel bankalar 400.-TL nakit, çeyrek altın, masraf alınmaması gibi tekliflerle geliyorlar. Hükümet promosyonu pazarlıkla 900.-TL ‘ye yükseltmek için uğraşıyormuş. 900:36=25.-TL ay eder.

İki aydır hükümet bir adım mesafe alamamış durumda. Hükümetin bunun çok daha üstünde bir rakamla promosyonu bağlaması gerekir.

Emekli varsa SGK var. SGK kendi çalışanlarına promosyon alırken, emekli nerede? Emeklinin parası bankaların kar oranlarını yükseltirken kıt kanaat geçinen emekliye harçlık gibi de olsa; en az 1800.-TL katkı verilmesini beklemek emeklinin hakkı ve umududur.

Hükümet bu konuda emekliye verdiği sözün arkasında durmalı, gecikmeksizin promosyon pazarlığını emekli adına ve onun beklentilerine uygun bir şekilde sonuçlandırmalıdır.

Emeklinin promosyon beklentisi kamu bankalarından en az 50.-TL/ay veya 3 yıl için 1800.-TL olmalı ve özel bankaların rekabetine açık tutulmalıdır.

Yıllardan beri promosyon umuduyla beklentiye sokulan emeklilerimizin hiçbir derdine çare olmayacak bir rakamla susturulmak istenmesi kabul edilemez.

Emekli acilen promosyonu bekliyor, artık oyalanmak istemiyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ