Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ’den Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi Alım İlanı

NEVÜ’den Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi Alım İlanı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversitenin farklı akademik birimlerine toplam 12 öğretim üyesi ataması yapılacağını söyledi.

Aktekin “Sahip olduğu fiziki ve nitelikli alt yapısıyla Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizi, belirlediğimiz hedefler doğrultusunda yeni açtığımız bölümlerimiz ve programlarımızla birlikte akademik kadrolarımızla da güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda üniversitemizin Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’nin akademik birimlerine doçent ve doktor öğretim üyesi alımı yapacağız” dedi.

4 Doçent 8 Dr. Öğretim Üyesi Alınacak

26 Temmuz 2022 tarih ve 31904 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümleri dâhilinde 4’ü’ doçent ve 8’i de doktor öğretim üyesi olmak üzere toplam 12 öğretim üyesi ataması yapılacak.

NEVÜ Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’nin akademik birimlerinde açık bulunan doçent ve doktor öğretim üyeleri kadrolarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. ve 24. maddeleri ile “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde öngörülen puanları sağlamış olmak şartıyla başvuruda bulunabilecekler.

26 Temmuz 2022 tarih ve 31904 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan NEVÜ Akademik personel alım ilanı için tıklayınız 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi için tıklayınız 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ