Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ ATBİN’e Engelliler İçin Binicilik Aktiviteleri Kapsamında Destek Verecek Gönüllüler Aranıyor

NEVÜ ATBİN’e Engelliler İçin Binicilik Aktiviteleri Kapsamında Destek Verecek Gönüllüler Aranıyor

Sportif Binicilik Temel Eğitimlerinin de düzenlendiği Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Atçılık-Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATBİN) özel bireylerin rehabilitesi için ücretsiz olarak sunulan binicilik hizmetlerine gönüllü bireylerden destek aranıyor.

Gönüllülük ilkesi ile hareket eden NEVÜ Atçılık-Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi 15 yaş üzeri engelli bireyleri ücretsiz olarak “Engelliler İçin Binicilik Aktiviteleri Gönüllülük Programı” kapsamında desteklemeye devam ediyor.

Eğitim programı kapsamında “At Liderliği” ve “Yan Yürüyücülük” becerilerini geliştirmeyi kapsayan eğitimlerin de verildiği NEVÜ ATBİN’de özel bireyleri destekleyen at destekli aktiviteleri içeren etkinliklerin onları yönetecek gönüllü bireylerden oluşması bekleniyor.

Program süresince “At Liderliği” ve “Yan Yürüyücülük” becerileri geliştirilecek olan katılımcıların, halen devam eden “Özel Bireyler İçin At Destekli Aktiviteler”de “Program Gönüllüsü” olarak çalışmalara destek olmaları bekleniyor. Uygulamalı çalışmalar, NEVÜ Atçılık-Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi yerleşkesinde gerçekleştirilecek olup at bakım ve beslenmesi, tımar, çılbır eğitimi, at anatomisi, atlarla iletişim, biniş güvenliği gibi içeriklerden oluşuyor.

Katılım sağlamak ve müracaat etmek isteyenler NEVÜ Atçılık-Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret edebilecek ya da 0553 317 68 60 numaralı telefonu arayarak merkezle ilgili bilgi alabilecek.

AtBin İletişim

Telefon: 0553 317 68 60

E-posta: atbin@nevsehir.edu.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ