Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AK PARTİ AVANOS İLÇE BAŞKANI AHMET FATİH KESAL KARACAUŞAĞI VE ÇALIŞ’TA AĞAÇ DİKİM ÇALIŞMALARINA KATILDI

AK PARTİ AVANOS İLÇE BAŞKANI AHMET FATİH KESAL KARACAUŞAĞI VE ÇALIŞ’TA AĞAÇ DİKİM ÇALIŞMALARINA KATILDI

dscf0126

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü 2016 yılı proğramı çerçevesinde hedeflediği 1000. 000 ağaç dikme çalışmalarına aralıksız çalışıyor.

7 Kasım 2016 Pazartesi günü Avanos Karacauşağı köyü  ve Çalış beldesinde  yapılan ağaçlandırma çalışmalarına Ak Parti Avanos İlçe Başkanı Ahmet Fatih KESAL ve Yönetim Kurulu Üyesi Cumhur SARIKAYA’da katıldı.

Avanos Karacauşağı köyünde yapılacak olan ağaçlandırma çalışmalarında Karacauşağı Köy Muhtarı Şaban ÖZTÜRK, Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut SATIRLI’ya Köyün ağaçlandırılmasında gösterdiği ilgiden dolayı Teşekkür ederek Çini Tabak hediye etti . Akabinde Orman İşletme Müdürlüğne bağlı işçilerle birlikte ağaç dikimine başlandı. Ak Parti Avanos İlçe Başkanı Ahmet Fatih KESAL ve Yönetim Kurulu Üyesi Cumhur SARIKAYA’da Ağaç dikimine katılarak  yapılan hizmetlerden dolayı  Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut SATIRLI’ya ve Köy Muhtarı Şaban ÖZTÜRK’e teşekkürlerini bildirdi. Çalış İlkokulunda yapılan  Ağaç dikim çalışmasına  geçen ekip burada Çalış Belediye Başkanı Alpaslan ÖZER ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir TEKİN tarafından karşılandı  Yeni yapılan İlkokulun bahçesine Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen ağaçlar ekilerek  Okul Öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Nevşehir Orman İşletme Müdürü  Aykut SATIRLI ; Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü olarak 2015 yılında  Projeli Sahalara 510.000 , Yol Kenarlarına 11.000, Kamu Kurumlarına 361.000, Halka’da 20.000 Ağaç , Projeli Sahalara da 31.900 Tohum ile toplam 933.900 Ağaç ve Tohumu toprakla buluşturduk. Bu Seneki Hedefimiz ise 1000.000 Ağaçı toprakla buluşturma hedefimize ulaşmak için yoğun çalışma içerisindeyiz dedi.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ