Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS KAYMAKAMI MUSTAFA ELDİVAN EŞİ MELTEM ELDİVAN ANNELER GÜNÜ KUTLAMA PROĞRAMINDA ANNELERLE BİRARAYA GELDİ

AVANOS KAYMAKAMI MUSTAFA ELDİVAN EŞİ MELTEM ELDİVAN ANNELER GÜNÜ KUTLAMA PROĞRAMINDA ANNELERLE BİRARAYA GELDİ

DSCF5853

Avanos   Kaymakamı Mustafa ELDİVAN  Himayelerinde,   Meltem ELDİVAN ev sahipliğinde Şehit ve Gazi Aileleri, yetim ve engelli çocuk sahibi anneler Anneler Gününde kahvaltıda bir araya geldi.Kapadokya Sofrasında Yapılan Kutlamalar Şehitlerimi,z ve Türk Büyüklerine Saygı Duruşu ve İstiklala Marşının Okunmasıyla başladı.

Kahvaltıya;Avanos  Kaymakamı Mustafa ELDİVAN eşi Meltem ELDİVAN, Avanos Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nihal OSAN, Avanos Noteri Canan KAPTAN, Avanos Emniyet Müdürü eşi Serpil TURĞUT Avanos Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Burcu PEKSARI   ve Avanos Merkez , Köy ve Kasabalardan anneler katıldı. Sıcak bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda Avanos Kaymakam Eşi Meltem ELDİVAN  kısa bir konuşma yaptılar. Kahvaltıya katılan annelere hitaben Meltem ELDİVAN ; “Öncelikle bütün annelerimizin anneler gününü en kalbi duygularla kutlarım. Sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizler bizlerin baş tacısınız. Bu anlamlı günde davetimizi kırmayıp geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” Anne Olmak Biyolojik bir durum değildir, Pisikolojik bir Durumda değildir. Annelik bir Ruhtur, bir şuurdur, Annelik yürektir, Kadına bahşedilen ama Erkeklerde bulunmayan en büyük meziyetin başında annelik gelir. Anne olabilmek ve bu meziyetlerle Donatılmak Ne  Kadar Güzel Bir Duygudur. Anne O Kadar Değerlidirki Peygamber Efendimiz Cennet Annelerin Ayağı Altındadır  diye buyurmuştur. Annelerimiz İlk ve Ebediyen Öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik Görevleri hayat boyunca Devam etmektedir.  Kadına ve Çocuğa Şiddet Maalesef günümüzde çok Rastladığımız Problemlerdendir. Devletimizin aldığı tedbirler ve Cezalarla Bu sorun giderek azalmaktadır.  Bu Özel günde Vatanımızın savunmasında Şehitlerimizide unutmadık  Onların Manevi huzurunda Onların Anneleri Bizimde Annelerimizdir Onların Ellerinden Öpüyorum  Bugün Burada  yapmış olduğumuz Toplantıya Katılımlarınızdan dolayı tekrar Teşekkür eder Bütün Annelerin Anneler gününü Kutlarım dedi.

Kahvaltıya katılan annelere çam sakızı çoban armağanı birer hediye takdim eden  Meltem ELDİVAN annelerle yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti, Sorunlarını tek tek Dinledi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ