NTSO GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ KADIN GİRİŞİMCİLER MENTÖRLÜĞÜNDE BAŞLIYOR

NTSO GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ KADIN GİRİŞİMCİLER MENTÖRLÜĞÜNDE BAŞLIYOR

ntso girisim

NTSO tarafından  her ay düzenlenen Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri bu ay TOBB Nevşehir Kadın Girişimciler Kurulunun mentörlüğünde gerçekleştirilecek.

30 Ocak’ta başlayacak olan eğitimlerde girişimci adaylarına Kosgeb müfredatı doğrultusunda 34 saat uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek, kursiyerler Kadın Girişimciler Kurulunca ayrıca mentörlük desteği de alabilecekler.

Nevşehir KGK İcra Komitesi Başkanı Gülper Gündüz YASSI eğitimler hakkında yaptığı açıklamada; “Verilen eğitimlerin sadece teoride kalması eğitimlerin ve neticesinde girişimcilerin başarısızlığına yol açmakta, girişimcilerin başarısız olmasının en büyük sebeplerinden biride tecrübesizlik. Biz oluşturacağımız mentörlük sistemi sayesinde girişimcilik eğitimi almış iş yerini açmaya karar vermiş girişimcilere doğru adımları atmaları için yardımcı olmaya çalışacağız.

Bu sayede hem girişimcilerin başarılı olmalarını sağlarken ilimize de kaliteli işletmeler kazandırmış olacağız.”

Başvuruların 25 Ocağa kadar NTSO’ya yapılabileceğini belirten YASSI; “Belgeni al, işini birlikte kuralım, birlikte büyütelim” diyerek bütün girişimci adaylarını eğitimlere davet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ