Nevşehir AK Parti Heyeti Türk Eğitim-Sen’i Ziyaret Etti

Nevşehir AK Parti Heyeti Türk Eğitim-Sen’i Ziyaret Etti

tes acikgoz

Referanduma birkaç gün kala ziyaretlerini sürdüren AK Parti heyeti Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur ve sendika yöneticileri tarafından karşılanan heyette İl Başkanı AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün yanı sıra İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz ve Kadın Kolları Başkanı Nihal Kutlar yer aldılar.

Sendika olarak önce ülkem ilkesiyle ülke ve Nevşehir sorunlarına baktıklarını dile getiren Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Şehrimizin seçilmiş insanlarını burada görmekten mutluyum. Sizlere ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Darbe girişiminin ardından yaşanan süreci dikkatle takip ettik. Tutuklanan ama suçu olmayanların bir an önce görevlerine yeniden döndürülmesi konusunda gösterilen çabadan dolayı da teşekkür ediyorum. Ben 1980 darbesini bizzat yaşamış bir insanım. Ankaradaydım o dönemde. 20 yaşında gençtim. Biz DEVLET’in yanındayız. Devletin bekasının devamı anlayışındayız. İnşallah ülkemizin geleceği açısından iyi bir sonuç ortaya çıkar diye düşünüyorum. İlimizdeki 4 bin eğitimci adına, Üniversitemiz ve kredi yurtlar kurumumuz adına sizlere ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Biz, Nevşehir’de kraldan çok kralcılık yaparak yenikapı ruhuna aykırı hareket eden bürokratlardan kısmi de olsa rahatsızsız sizden isteğimiz bu konuyla ilgili gerekli adımların atılmasıdır” açıklamasında bulundu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ise 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından ilk kez irtibata geçerek kendisinden destek istediği Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur o süreçte gösterdiği hassasiyetten dolayı kendisine teşekkür ederek, kamu kuruluşlarındaki yaşanan sıkıntılarla ilgili gerekli iyileştirmelerin yapılacağını ve kamu çalışanlarının hassasiyetlerinin gözetileceğini ifade etti.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise, “Yolumuz Cumhuriyet yoludur. Zerre kadar sapma yoktur. Yapılan düzenlemenin ana omurgası Türkiye Cumhuriyetinin rejimiyle değil, hükümet modeliyle ilgilidir. Vesayetçi sistemi tamamen tasfiye edecek, Meclis ve hükümeti güçlü kılan bu sistemin adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devlet, Tek Vatan’ için Kararımız EVET” şeklinde konuştu.

Heyet, karşılıklı açıklamaların ardından bir süre sohbet ederek başta kamu kurumlarındaki genel durum olmak üzere referandum sürecine dair önemli görüş alışverişlerinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ