Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR’DE PROVA NİTELİĞİNDE LGS SEVİYE BELİRLEME SINAVI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

NEVŞEHİR’DE PROVA NİTELİĞİNDE LGS SEVİYE BELİRLEME SINAVI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü  koordinesinde ve özel okulların katkılarıyla 8. sınıf öğrencilerine yönelik il genelinde prova niteliğinde LGS Seviye Belirleme Sınavı gerçekleştirildi.

Seviye belirleme sınavıyla Liselere Geçiş Sınavı’nın uygulaması yaptırılarak öğrencilerdeki sınav kaygısını azaltmak ve öğrencilere deneyim kazandırmak amaçlanmıştır. İlimiz genelinde 11 kurumumuzda gerçekleştirilen sınava toplam 2244 öğrencimiz katılmıştır.

İl Millî Eğitim Müdürü Memet POLAT, merkez ilçede sınavın gerçekleştirildiği okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yapılan sınav hakkında bilgi alan İl Müdürü POLAT, velilerle ve sınava giren öğrencilerle sohbet ederek talep ve önerilerini dinledi.

İl Millî Eğitim Müdürü Memet POLAT yaptığı açıklamada “Kıymetli evlatlarımızın akademik başarılarını artırmak, sınav heyecanını daha rahat bir ortamda tecrübe etmelerini sağlamak amacıyla yaptığımız LGS Seviye Belirleme Sınavımız ilimiz genelinde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Sınavın uygulanmasında katkısı olan özel okullarımıza, Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Birimimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Geleceğimizin ümidi sevgili yavrularımızın hedeflerine ulaşmasını temenni ederek onlara başarılar diliyoruz. Bu süreçte her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ