NEVÜ’lü Öğrenciler İlk İftar Sofrasında Buluştu

NEVÜ’lü Öğrenciler İlk İftar Sofrasında Buluştu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’nün ‘Ramazan Ayı’ boyunca Nevşehir Valiliği, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Kızılay Nevşehir Şubesi ve Nevşehirli hayırseverlerin katkıları ile üniversitede eğitim gören öğrenciler için başlattığı ücretsiz ‘İftar Yemeği’ ikramının ilki gerçekleştirildi.

NEVÜ Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesislerinde düzenlenen iftar programı öncesi öğrenciler ile bir araya gelerek kendileriyle bir süre sohbet eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin daha sonra öğrencilerle birlikte iftarlarını açtı.

İftar İkramları Ramazan Boyunca Devam Edecek

Ramazan Ayı’nın üniversite-şehir dayanışmasının ve paylaşmanın en güzel örneklerinden biri olduğuna vurgu yapan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin,  Ramazan Ayı boyunca hafta içi her gün üniversitede eğitim gören öğrencilere yönelik iftar ikramlarının devam edeceğini söyledi.

Aktekin, “Ülkemizin dört bir tarafından ve dünyanın farklı coğrafyalarından üniversitemizde eğitim gören siz öğrencilerimizle Ramazan Ayı’nın ilk iftar sofrasında buluştuk. Öncelikle tüm insanlığın bu rahmet ve bereket ayının kerametini idrak ederek barış değerlerinde buluşması temennisi ile Mübarek Ramazan Ayı’nın ülkemize, tüm İslam âlemine ve insanlığa sağlık, selamet, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

Aktekin devamında “Üniversitemizin bulunduğu Nevşehir hayırseverlik bağlamında ülkemize örnek teşkil eden bir şehir. Bu bağlamda Ramazan Ayı’nın mutluluğunu ve sevincini hep birlikte yaşamak için bu sene de üniversitemiz öncülüğünde Nevşehir Valiliğimiz, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odamız, Türk Kızılay Nevşehir Şubemiz ve Nevşehirli hayırseverlerimizin katkılarıyla hafta içi her gün 2 bin öğrencimize iftar vereceğiz.

Ben bu vesileyle her zaman üniversitemize destek olan başta Sayın Valimiz Ali Fidan olmak üzere Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na, Türk Kızılay Nevşehir Şubesine ve hayırseverlerimize, iftar programında görev alan gönüllü öğrencilerimize ve personellerimize şahsım ve üniversitem adına bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İftar programında ayrıca Kur’an-ı Kerim tilaveti, Türk Tasavvuf Musikisi dinletisi ve öğrencilere yönelik genel kültür yarışması düzenlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ