Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel; böyle bir kazaya geçirmeleri bizleri derinden üzdü

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel; böyle bir kazaya  geçirmeleri bizleri derinden üzdü

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Nevşehir Valiliği tarafından düzenlenen “Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım Gençlik Buluşmaları” kapsamında ülkemizin 81 ilinden 162 genç Nevşehir’e geldi. Geziye katılan üniversite öğrencilerinin bulunduğu iki otobüs çarpıştı. Aynı istikamete giden otobüslerin çarpışması sonucu kontrolden çıkan ve içerisinde Hacıbektaş ilçesinden Avanos giden öğrenciler otobüsün  şarampole devrildi.. Can pazarının yaşandığı kaza yerine çok sayıda polis, jandarma, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. İlk belirlemelere göre üniversite öğrencisi 40  kişinin yaralandığı öğrenildi.

Kaza, saat 19.00 sıralarında Gülşehir ilçesi Gümüşkent mevkisinde meydana geldi. Hacıbektaş ilçesinden Nevşehir istikametine seyir halinde olan ve içerisinde Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750. yılı etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Nevşehir Valiliği tarafından düzenlenen “Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım Gençlik Buluşmaları” kapsamında ülkemizin 81 ilinden 162 genç Nevşehir’e geldi. Geziye katılan üniversite öğrencilerinin bulunduğu iki otobüs çarpıştı. Aynı istikamete giden otobüslerin çarpışması sonucu kontrolden çıkan ve içerisinde Hacıbektaş ilçesinden Avanos giden öğrenciler otobüsün  şarampole devrildi.. Can pazarının yaşandığı kaza yerine çok sayıda polis, jandarma, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. İlk belirlemelere göre üniversite öğrencisi 40  kişinin yaralandığı öğrenildi.

Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Nevşehir Valisi İnci Bezer Becel Hastaları Nevşehir Devlet Hastanesinde ziyaret etti.Emniyet Müdürü Mehmet Artunay  il Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahattin Murat Yakın, Sağlık Müdürü Rahmi Ünlübay ile birlikte öğrencileri ziyaret etti Hastane çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Vali İnci Sezer Becel şöyle konuştu ; ” 11   Ekimde başlayan gençlik buluşmasında  Nevşehire gelen 162 öğrencimizi bölgemizin değişik ilçesinde geziyorlardı. Bu günde Hacıbektaş ilçesinde Nevşehir istikametine gidiyorlardı .

Bir otobüsün arızalanması ve ona müdahale eden çekicinin ilginç bir şekilde ikinci bir çekicinin Hacıbektaş yönüne giden ve araza yapan araca çarpıyor karşı şeride geçiyor ilimiz istikametine gelen 2 otobüsün ilki çarpmamak için firen yapıyor ve arkadan gelin 2 otobüste birinci otobüse çarparak yan yatıyor.öğrencilerimiz çeşitli yerlerinden yaralandı bir tanesin ayağı kırık çok şükür durumları iyi  diğer hastanelerdeki öğrencilerimizi de ziyaret ettik.

Ağırlamaktan gurur duyduğumuz  çocukların tabiiki böyle bir kazaya  geçirmeleri bizleri derinden üzdü. ” şeklinde konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ