Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Özgür MEMİŞ ; Balık Satan 11 perakende satış yeri Denetlendi

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Özgür MEMİŞ ; Balık Satan 11 perakende satış yeri Denetlendi

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Özgür MEMİŞ “Nevşehir Merkezde 6 ve İlçelerde 5 adet olmak üzere toplamda 11 perakende satış yerlerine yönelik denetim faaliyetleri gerçekleştirildi.

Nevşehir’de Su Ürünleri perakende satış yerlerine yönelik hijyen, kalite ve standartlara uygunluk, asgari balık boy ve ağırlık, satılması yasak olan tür ve türlere göre zaman, yasaklarına yönelik denetimler gerçekleştirilerek işyerlerinde bilgilendirme faaliyetinde bulunuldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Özgür MEMİŞ “Nevşehir Merkezde 6 ve İlçelerde 5 adet olmak üzere toplamda 11 perakende satış yerlerine yönelik denetim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. 2021 yılında toplamda 253 denetim gerçekleştirilerek  ayda yaklaşık 2 defa denetim yapılmıştır. Yapılan denetimlerde olumsuz bir durum görülmesi halinde idari tedbirler alınmakta ve bilgilendirme çalışmaları yürütülmektedir.

17-21 Şubat 2022 tarihleri arasında hijyen, kalite ve standartlara uygunluk, asgari balık boy ve ağırlık, satılması yasak olan türler ve zamanlar yönünden satış yerlerine yönelik rutin bir denetim gerçekleştirilmiş ve yapmış olduğumuz denetimlerde herhangi bir aksaklığa rastlanmamıştır” diyerek protein, omega 3 ve besin değeri yüksek sağlıklı bir gıda olan balığın sofralarımızdan eksik olmaması için denetim faaliyetlerinin yıl boyunca sürdürüleceğini ifade etti.

İl Müdürü Özgür MEMİŞ, ayrıca vatandaşlarımızın olası olumsuzluklara karşı ALO 174 ihbar hattına her zaman başvurabileceğini sözlerine ekledi. ​

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ