Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

KAPADOKYA GASTRONOMİ MTAL’NE YÖNELİK ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ

Türkiye’nin ilk Gastronomi eğitimi verecek olan okulu Kapadokya Gastronomi MTAL’ne yönelik öğretim programını ve haftalık ders çizelgelerini hazırlamak, Turizm İşletmeciliği alanında ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi amacıyla çalıştay Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı  ile Kapadokya Üniversitesi, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Ürgüp Ticaret Odası arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan iş birliği protokolü gereğince, Türkiye’nin ilk Gastronomi eğitimi verecek olan okulu Kapadokya Gastronomi MTAL’ne yönelik öğretim programını ve haftalık ders çizelgelerini hazırlamak, Turizm İşletmeciliği alanında ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi amacıyla çalıştay yapıldı. Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürü  Memet POLAT, Nevşehir Öğretmenevinde düzenlenen çalıştaya katıldı. Oluşturulan çalıştayda bakanlık temsilcileri, alanında uzman akademisyenler ve öğretmenler görev aldı.

Çalıştayda görev alan bakanlık temsilcileri, akademisyenler ve öğretmenler okulu ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

 

22-03-202322-03-202322-03-202322-03-2023

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ