Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odasından tarafından Öğrencilere meyve İkramı

Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odasından tarafından Öğrencilere meyve İkramı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) öğrencilerine yönelik Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası tarafından meyve, NEVÜ Kızılay Kulübü ve Türk Kızılay Nevşehir İl Başkanlığı iş birliği ile de çay ve çorba ikramları devam ediyor.

NEVÜ’nün 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Final Sınavları 2 Ocak 2023 tarihinde başlıyor. Sınav haftası boyunca Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası, Türk Kızılay Nevşehir Şubesi ve NEVÜ Kızılay Kulübü iş birliğiyle NEVÜ Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi’nde ders çalışan öğrencilere yardımcı olmak, onların moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla meyve, çay, sıcak çorba ikramı ve diğer yandan ihtiyaç sahibi öğrencilere de giyecek yardımı yapılıyor.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Final sınavlarına hazırlanan öğrencilere sınavlarında başarılar dileyen NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Üniversite olarak bizlerin ve Nevşehir halkının öğrencilerimizin daima yanlarında olduklarını bilmelerini bir kez daha belirtmek isterim. Çünkü ailelerin bizlere birer emaneti olan öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitimlerini tamamlamaları, mesleki kariyerlerinde başarılı olmalarının yanı sıra ülkemiz ve tüm insanlık için faydalı birer bireyler olmaları en büyük amacımız. Tüm bu amaç ve düşünceler doğrultusunda üniversite-şehir kaynaşmasının ve paylaşmanın en güzel örneklerini sınav dönemlerinde hep birlikte yaşıyoruz.

Nevşehir Kızılay Şubesi NEVÜ öğrencileri için iki güzel hizmet başlattı. Bunlardan ilki Final sınavları boyunca öğrencilere NEVÜ Kızılay Kulübü, Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası ve Nevşehir Kızılay Şubesi iş birliğiyle her akşam meyve, Mobil Aşevi aracıyla da çay ve çorba ikram ediliyor. Üniversitemiz merkez yerleşke içerisinde bulunan Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi’nde yapılan ikramlardan isteyen öğrencilerimiz faydalanabilirler.  Bir diğer önemli hizmet de Eğitim Fakültemiz H Blokta bulunan Kızılay Butik’te ihtiyaç sahibi öğrencilere giyecek yardımı yapılıyor. Ayrıca Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası tarafından da öğrencilere meyve ikramında bulunuluyor.

Ben bu vesileyle sınavlara hazırlanan tüm öğrencilerimize bir kez daha başarılar dilerken NEVÜ Kızılay Kulübü, Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı,  Türk Kızılay Nevşehir İl Başkanlığı ve Nevşehirli Hayırseverlerimize üniversitem ve tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İkramlar 13 Ocak 2023’e kadar sürecek

NEVÜ Kızılay Kulübü, Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı ve Türk Kızılay Nevşehir İl Başkanlığı iş birliği ile Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi önünde her akşam yapılan meyve, çay ve çorba ikramı 13 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

NEVÜ’lü Öğrencilere Çay, Meyve, Çorba İkramı ve Giyecek Yardımı NEVÜ’lü Öğrencilere Çay, Meyve, Çorba İkramı ve Giyecek Yardımı NEVÜ’lü Öğrencilere Çay, Meyve, Çorba İkramı ve Giyecek Yardımı
NEVÜ’lü Öğrencilere Çay, Meyve, Çorba İkramı ve Giyecek Yardımı NEVÜ’lü Öğrencilere Çay, Meyve, Çorba İkramı ve Giyecek Yardımı NEVÜ’lü Öğrencilere Çay, Meyve, Çorba İkramı ve Giyecek Yardımı
NEVÜ’lü Öğrencilere Çay, Meyve, Çorba İkramı ve Giyecek Yardımı NEVÜ’lü Öğrencilere Çay, Meyve, Çorba İkramı ve Giyecek Yardımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ