Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

PROF. DR. FİLİZ KILIÇ, AVANOS’LU HEMŞERİLERİNİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR

PROF. DR. FİLİZ KILIÇ, AVANOS’LU HEMŞERİLERİNİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR

28.Dönem milletvekilliği seçiminde MHP den 1.sıradan milletvekili adayı olan Prof. Dr. Filiz Kılıç, Avanoslu hemşerilerinden destek bekliyor. Kılıç, 1954 yılında milletvekili seçilen Tahir Taşer’den sonra yaklaşık 70 yıldan beri Avanos’un milletvekili çıkaramadığını ifade ederek şunları söyledi:

“Ben doğma büyüme Avanosluyum. Annem, babam Avanos’ta Karaseki Mahallesinde oturuyorlar. Ben de aynı mahallede oturuyorum. Baba tarafıma Hançerlioğulları, anne tarafıma Karadağlar derler. Babam İbrahim (Efrahim) Hançerlioğlu. Emekli astsubay. Annem Elife (Afife) Hançerlioğlu. Ev hanımı. Avanos’ta birçok akrabam var.

Avanos’un yetmiş yıllık milletvekili özlemini dindirebilmek için siz hemşerilerimin desteğini bekliyorum. Gün ayırım günü değildir. Hangi görüşten olursa olsun Avanos’un makus talihini değiştirmek, Avanos’u layık olduğu noktaya getirebilmek için oylarınıza talibim. Yıllardan beri hizmete susamış ilçemiz ile devlet arasında köprü olarak sizlere layıkıyla hizmet edebilirim. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin yıllarca kurucu rektörlüğünü yaptım. Devlet ve idarecilik tecrübem var. Hangi hizmeti nerden alacağımı, talep edeceğimi biliyorum. Ankara’yı ve bürokrasiyi tanıyorum. Hiç devlet hizmeti, tecrübesi olmayan acemi bir vekil olarak değil tecrübeli bir bürokrat olarak göreve talibim.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ