Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir GÖRBİR Şubesi Özel İnsanları Yemekte Bir Araya Getirdi

Nevşehir GÖRBİR Şubesi  Özel İnsanları Yemekte Bir Araya Getirdi

3mayısengelliyemek

   Nevşehir GÖRBİR Şubesi tarafından Topuzluhan Restaurant’ da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle özel insanlara yönelik “Gelin Engelleri Beraber Aşalım” temalı yemekli program düzenlendi.Programa, Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa AÇIKGÖZ , Murat Göktürk, Belediye Başkanları, çok sayıda STK temsilcileri, özel rehabilitasyon merkezi temsilcileri ve engelleri aşan özel insanlar ile aileleri katıldılar.
Nevşehir GÖRBİR Şubesi tarafından gerçekleştirilen 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Yemekli programı GÖRBİR Dernek Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut KEMİKKIRAN Hocanın selamlama konuşması ve dualarıyla başladı. Daha sonra GÖRBİR Şube Başkanı Erol Mutlu konuşmasında, “Burada sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyor  bizleri sadece bu gün değil her gün , sadece bu hafta değil her hafta ve her defasında sabahın şafak vakti makamlarında ağırlayıp her defasında bizi boş çevirmeyip tüm Engelli dostlarımız adına bizlerden desteklerini hiç esirgemeyen, Belediye Başkanım Hasan ÜNVER’e, Nevşehir Milletvekillerime ve Sayın Valim Mehmet CEYLAN’ a huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve buradan tüm engelli kardeşlerimiz 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutluyorum.” dedi.
“Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok”
Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ de konuşmasında; “Bu günü özel kılan şey aramızdaki ÖZEL İNSANLARIMIZ…. siz değerli özel insanlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz  “Biz Nevşehir Milletvekilleri olarak her zaman sizlerin yanınızdayız. Bildiğiniz gibi  bugüne tüm özel insanlarımıza yönelik engelleri aşan çalışmalar gerçekleştirmiştir.
 Bu çalışmalar sadece fiziki çalışmalar değil aynı zamanda gönül çalışmalarıdır. Sizlerle hasbihal etmek dertlerinizle dertlenmek, gönüllerinize girmek; temel gayemiz budur. Hepimizde biliyoruz ki hayatı paylaşmak için engel yok. Sizler de ailelerinizle yada çalıştığınız kurumlarınızda görevlerinizi en iyi şekilde yerine getiriyorsunuz. Ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Engelli kardeşlerimizin iş ve aile hayatlarıyla sosyal yaşama bağlılıklarını artırma noktasında farkındalık oluşturmaya da çalışıyoruz. İnşallah daha nice sağlıklı, mutlu, huzurlu günlerde bir araya geliriz.” dedi.
“Engelsiz bir Nevşehir için Hiçbir Neden Yok”
“Engelsiz bir Nevşehir için çalışıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN da tüm davetlilerden büyük alkış topladı.
  Vali CEYLAN konuşmasında;  “Bugün 10-16 Mayıs Engelliler Haftası ama ben burada Engelli kelimesini telaffuz etmek bile bana tuhaf geliyor onun için biz bu değerli insanlarımıza “Özel insanlar” diyoruz. İşte onları özel kılan şeylerden biri ise onların büyük vefası vefalı olmaları. Siz Onlara bir adım yaklaşın onlardan on beş adım yakınlık görüyorsunuz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada onların her zaman yanlarında olarak İnşallah hep birlikte el ele kol kola yürüyeceğiz . Bu vesile ile bir kez daha Tüm özel insanlarımızın bu özel haftalarını tebrik ediyorum.” dedi.
 Vali CEYLAN, programı düzenleyen GÖRBİR dernek Başkanı Erol Mutlu ve tüm katılımcılara teşekkürlerini bildirdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ