gazeteci Mehmet ilbağı köpeklerinin saldırısına uğradı

gazeteci Mehmet ilbağı köpeklerinin saldırısına uğradı

MEHMET İLBAĞI

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde sabah Kayseri Caddesi’nde yürüyüş yaparken sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan gazeteci Mehmet ilbağı (80) Çevredeki vatandaşlarca kurtarılarak, Ürgüp Devlet Hastanesine kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerine çok sayıda dikiş atıldığı öğrenilen İlbağı’nın tedavisi sürüyor. İlbağı, 50 yıldır yayın yapan Ürgüp Peribacaları Diyarı Gazetesi’nin sahibi. Tedavi altına alındı.

TARİHİ VE TURİSTLİK ÜRGÜP İLÇESİNİ BAŞIBOŞ KÖPEKLER İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT ETMEYE DEVAM EDİYOR..

Kapadokya bölgesinin konaklama merkezin tercih eden yerli ve yabancı turistler başını çeken ve Bir Üniversitesine sahip Dünya Kenti Ürgüp İlçesinde başıboş köpeklerin sayılarının gün geçtikçe artması yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra İlçe halkın sağlığını tehdit ediyor.

Ürgüplü halk tarihi ve turistik Ürgüp Çarşı merkezlerinde, mahalle, sokakları ve caddelerde başıboş dolaşan sokak köpekleri halkın korkulu rüyası haline gelmesi insanlara saldırarak insan sağlığını tehdit ediyor. Ürgüp’ün mahalleleri ile çarşı merkezine sokaklarında başıboş dolaşan hayvanlar, çevre kirliliği kadar insan sağlığını tehdit ediyor. Belediye yetkilileri, yıllardır çözülemeyen bu başıboş köpek probleme köklü çözüm için İlçe halkı Dünyanın yüz akı Ürgüp’ün yüz karası çocuklarımızın ve eşlerimizin korkulu rüyası haline gelmesi yetkili mercilerin göreve çağırıyor. Biran önce başıboş köpeklere Rehabilitasyon merkezine toplanması kaçınılmaz boyutuna ulaşması bölgemizi yerli ve yabancı turistlerde bu konuda çözüm getirilmesini istediklerini belirtiyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ