Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Ürgüp’te Üç Aylara Muhteşem Başlangıç

Ürgüp’te Üç Aylara Muhteşem Başlangıç

Ürgüp’te mübarek üç ayların başlangıcı vesilesiyle düzenlenecek programda Ulusal ve Uluslar arası birincilikleri bulunan hafızlar, katılımcılara muhteşem bir Kur’an Ziyafeti sunacak.

Ürgüp Belediyesinin 3 Ayların başlangıcı sebebiyle  hazırladığı  “Kuran Tilaveti” programı Türkiye’nin yetiştirdiği değerli hafızların katılımıyla 1 Şubat Salı günü akşamı gerçekleştirilecek.

Ürgüp Belediyesi’nden yapılan açıklamada “1 şubat Salı günü saat 20:00’de,  Ayasofya’nın açılışında da görev alan, Büyük Çamlıca ve Selimiye Camilerinde görev yapan, Ulusal ve Uluslar arası birincilikleri olan din görevlileri Alpcan Çelik, Mustafa Alphayta ve Hüseyin Akbulut’un katılımlarıyla, Ürgüp Belediyesi Sabahat Toksöz Kültür Merkezi’nde Kur’an Ziyafeti programı gerçekleştirilecektir.” Denildi.

Tüm bölge halkını 1 Şubat Salı Günü saat 20:00’de bu özel programa davet ettiğini belirten Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk “Mü’minlerin baharı olan mübarek üç ayların tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dilerken düzenleyeceğimiz Kur’an ziyafeti programımızda tüm hemşehrilerimi  görmekten mutluluk duyarım.” Dedi.

Başkan Aktürk ayrıca Türkiye’nin önde gelen Hafızlarının katılımıyla gerçekleştirilecek unutulmaz bir program olacağı kanaatinde olduğunu belirttiği Kur’an tilavetinin ardından 2 Şubat Çarşamba Günü de sabah namazında Musalla Camii’nde  misafiri olan dünya birincisi din görevlileriyle birlikte Sabah namazında aynı safta elleri semaya kaldıracaklarını, tüm hemşehrileriyle bir arada olmaktan duyacağı memnuniyeti dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ