Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NERO Başkan adayı Özay Onur,dan Turist rehberleri için “Yeşil Pasaport” girişimi

NERO Başkan adayı Özay Onur,dan Turist rehberleri için “Yeşil Pasaport” girişimi

Nevşehir Turist Rehberleri Odası (NERO) Başkanlığına aday olan Özay Onur, turist rehberlerinin her alanda standartlarını yükseltebilmek için ortaya birbirinden verimli projeler koymaya devam ediyor.

Onur, Türkiye’deki turizm merkezlerinin tanıtımına önemli katkı sunan turist rehberlerinin yeşil pasaport sahibi olabilmelerini sağlamak amacıyla gerekli görüşmelere başlayacaklarını söyledi. Turist rehberlerini en iyi şekilde temsil edebilme azim ve gayretinde olduğunu belirten Onur, şöyle konuştu:

“Bildiğiniz üzere turist rehberleri 35’ten fazla farklı yabancı dili konuşabilmektedir. Bizler kültür elçileri olarak ülkemizi yurt içinde en iyi şekilde temsil ettiğimiz gibi yurt dışında da aynı şekilde temsil etme yetisine sahibiz. Biz özellikle yurtdışı fuar, etkinlik ve organizasyonlarda o ülkenin dilini konuşan turist rehberlerinin aktif görev almasını sağlamak istiyoruz. Yine ülkemizin tanıtımının yanı sıra, sosyo-kültürel ve politik birçok konuda bilgilerimiz birçok meslek örgütünden daha yüksektir. Bizlerin istediği, turist rehberliği mesleğinin değerinin anlaşılması ve avukatlık mesleğinde olduğu gibi bizlerin de yeşil pasaport alabilmesi. Ülkemizi yurt dışında temsil etmemiz için önemli bir adım olan yeşil pasaportun rehberlere hak olarak verilebilmesi için gerekli görüşmeleri yapmaya başlayacağımızı siz değerli meslektaşlarımıza söylemekten mutluluk duyuyoruz.”

Kapadokya Muşkara Haber Gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ