Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR’DE SABAH NAMAZI GENÇLİK BULUŞMASINDA GENÇLER KURŞUNLU CAMİİNDE

NEVŞEHİR’DE SABAH NAMAZI GENÇLİK BULUŞMASINDA GENÇLER KURŞUNLU CAMİİNDE

camiii

Nevşehir İl Müftülüğü “Sabah Namazı Gençlik Buluşması” programı kapsamında, 27 Kasım 2016 pazar sabah namazında Kurşunlu Camii’nde planlanan gençlik buluşması programına, Nevşehirliler akın ettiler.

Pazar günü sabah ezanıyla başlayan programa Nevşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat katılırken, Nevşehir KYK yurtlarında kalan Üniversite öğrencileri ve vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Sabah ezanından sonra başlayan programda din görevlilerin okuduğu kısa sureler ve aşırlardan sonra İl Müftüsü Yakup Öztürk, sabah namazının önemi hakkında; “Güneşin zevalinden (öğle vaktinde Batı’ya kaymasından) gecenin karanlığına kadar (belli vakitlerde) namazı kıl. Bir de sabah namazını kıl. Çünkü sabah namazı şahitlidir.” (İsrâ : 78) ayetinden örnek verdi.

Müftü Öztürk,; “Sabahın bu seher vaktinde Üniversiteli öğrencilerimiz, gençlerimiz ve siz cemaatimiz sıcak yatağınızı terk ederek, Allah’ın evi olan bu tarihi camiyi doldurdunuz. Allah’ın huzurunda sabah namazını kılıp, el açıp dua edeceksiniz. Rabbim dualarınızı kabul etsin” dedi ve akabinde de okunan Hatm-i Şerifin ve salâvatların duasını yaptı.

Sabah namazını ise Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat kıldırdı.

Namazın kılınması ve yapılan duaların ardından cami çıkışında, hayırseverlerin hazırladığı çorba Milletvekili Mustafa Açıkgöz tarafından ikram edildi.

Program sabah ikramlarının arkasından sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ