Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Karaburç Köylüleri İsyanda Kınama Mesajı Yayınladılar

Karaburç Köylüleri İsyanda Kınama Mesajı Yayınladılar

Karaburç Köyü Doğayı Koruma ve Geliştirme Platformu Kınama Mesajı Yayınladılar.

Mesajda;

Nevşehir Hacıbektaş Karaburç Köylüleri Olarak; Köyümüzü Kuşatan Madene Karşı Kayseri 1.Bölge İdare Mahkemesinde Açtığımız Davada, Mahkemenin Görevlendirdiği Hakim Ve Bilirkişilerce 03 Aralık 2020 Tarihinde Karaburç Köyü Ve Maden Sahasında Bilirkişi İncelemesi Yapılmıştır.

 

Bilirkişi İncelemesi Esnasında Maden Sahası Bölgesinde Bulunan Maden Şirketi Sahiplerinden Halit Eken İsimli Şahıs, Tahrik Edici Ve Alaycı Bir Üslup İle Karaburç Köylülerine “Cahil” Diyebilecek Kadar Hadsiz Ve Aşağılayıcı Söylemlerde Bulunmuştur. Bu Çirkin Görüntüler Video Kayıtlarına Da Yansımıştır.

 

Biz Karaburç Köylüleri Olarak Her Zaman Geçmişimiz, Kültürümüz, Örf, Adet Ve Geleneklerimizle Gurur Duymaktayız. Kültürümüz Ve Dünya Görüşümüz; Yüzyıllardır Medeniyetler Beşiği Anadolu’nun Tam Kalbinde, Kapadokya’nın Hemen Dibinde Ve Hacıbektaş-I Veli Felsefesinin Egemen Olduğu Bir Coğrafyada Harmanlanmıştır.

 

Karaburç Köyü, Milletin Efendisi Çiftçilerimize İlave Olarak; Bünyesinden Nice Kamu İdarecisi, Avukat, Doktor, Asker, Polis, Öğretmen, İşçi, Memur, İş İnsanı Ve Girişimci Çıkarmış Ve Çıkarmaya Devam Etmektedir. Köyümüzde Okuma Yazma Oranı %100 Seviyelerindedir.

 

Milletin Efendisi Köylüye “Cahil” Diyebilme Cesareti Ve Hadsizliğini Gösteren Develi Mermer Madencilik (Develi Bazalt) Şirketini Ve Sahiplerinden Halit Eken’i Kınıyor Ve Kendilerini Kamuoyu Önünde Karaburç Köylülerinden Özür Dilemeye Davet Ediyoruz.

 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

 

KARABURÇ KÖYÜ DOĞAYI KORUMA VE GELİŞTİRME PLATFORMU

HACIBEKTAŞ, NEVŞEHİR

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ